Aplaus pro Čechy, víc diváků než v extralize. Hvězdy NHL už bavily fanoušky v Praze

Týmové focení hokejistů Philadelphie.
Už v pátečních 20:00 vypukne v Praze boj mezi Philadelphií a Chicagem. Čeští diváci uvidí soutěžní zápas NHL po devíti letech. Ve čtvrtek odpoledne mnozí přišli na otevřený trénink.
Jako první se od tří hodin odpoledne představili hokejisté Philadelphie. V minulém ročníku nepronikli do play off, teď doufají ve vzkříšení pod novým trenérem Alainem Vigneaultem.
Zápas v Praze, který spadá pod turné s názvem NHL Global Series, si zřejmě nejvíc užije Jakub Voráček, který se narodil v nedalekém Kladně. Aktuálně patří k největším oporám Flyers.
Ještě v minulé sezoně hráli za Philadelphii také brankář Michal Neuvirth a bek Radko Gudas, jenže v létě odešli. Neuvirthovi skončila smlouva, po níž neuspěl na zkoušce v Torontu, a Gudase výměna nasměrovala do Washingtonu.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
3. 10. 2019 19:28
Podívejte se, jak vypadal čtvrteční otevřený trénink hokejových hvězd Chicaga a Philadelphie na ledě pražské O2 areny.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Česká jednička Chládek ve 30 letech končí s boxem

Dlouholetá česká jednička v amatérském ringu Zdeněk Chládek končí s boxem. Někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa i Evropy se rozhodl pověsit rukavice na hřebík ve třiceti letech, a to ze zdravotních a rodinných důvodů, ale i vzhledem k současné nejistotě v době pandemie koronaviru. V budoucnu se chce věnovat trénování ve vlastní boxerské akademii.

"Ukončuji dlouholetou sportovní vrcholovou kariéru," oznámil Chládek na facebooku. "Sportu se budu věnovat nadále. Nyní se chci zaměřit na lidi, kteří mají zájem se naučit boxovat. Ať už jako hobby nebo vrcholově. Do budoucna plánuji vlastní tělocvičnu, jakmile se situace uklidní," dodal s poukazem na současná opatření vynucená pandemií koronaviru.

Právě šíření nákazy covid-19 přitom Chládkovi tak trochu nahrálo, protože po únorové operaci ramena dostal šanci stihnout o rok odložené olympijské hry. Přestože se ukázalo, že rameno je poškozené víc, než se čekalo, snahu o návrat měl. "Byl jsem s reprezentací na soustředění, ale nebylo to ono. Ruka mě bolí i teď za běžného života a zdraví je na prvním místě," řekl Chládek Ústeckému deníku.

před 8 minutami

Kubová v plavecké lize ISL skončila třetí na 100 metrů znak

Plavkyně Simona Kubová vybojovala v mezinárodní lize ISL v Budapešti třetí místo na trati 100 metrů znak. Svému týmu Tokio Frog Kings v maďarské metropoli pomohla ještě ve dvou štafetách a ze tří startů vytěžila jedenáct bodů.

Na znakařské stovce Kubová časem 57,42 sekundy nestačila jen na Nizozemku Kiru Toussaintovou a Američanku Amy Bilquistovou. "Jsem ráda, že jsem doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

V pátek se podílela na druhém místě polohové štafety na 4×100 metrů a s kraulařskou štafetou obsadila šestou pozici. Tokio Frog Kings obsadili v měření čtyř týmů třetí místo a v průběžném pořadí International Swimming League jsou po pěti utkáních v euro-asijské skupině na posledním pátém místě.

"Snad se nám podaří postoupit do finále, to by bylo bezva," uvedla Kubová. "Teď máme čtyři dny volna a pak nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," dodala chomutovská plavkyně.

Další zprávy