Úleva frustrovaného Vrány, životní šance gólmanů. S Čechy zamávaly divoké přestupy

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 4. 2021 18:49
Divoká uzávěrka přestupů v NHL zasáhla české hokejisty. Někteří se musejí stěhovat, jiní dostanou v týmu novou roli. V přehledu najdete nejzásadnější změny včetně té, která na poslední chvíli všechny přebila.

Odchod frustrovaného Vrány

Jakub Vrána v dresu Washingtonu.
Jakub Vrána v dresu Washingtonu. | Foto: Reuters

Menší šok. Tak zapůsobila výměna Jakuba Vrány do Detroitu. Vztah 25letého střelce s Washingtonem sice poslední dobou neklapal ideálně, ale takhle radikální řešení nikdo nečekal.

Vránu trápilo nedostatečné vytížení. Ve čtyřech březnových kláních odehrál méně než 12 minut, v dubnu dvakrát vysedával na tribuně. Omezení ale cítil už dřív. Na levé straně útoku těžko mohl ukrajovat čas jednomu z nejlepších střelců historie Alexandru Ovečkinovi.

"Myslím, že Jakub byl trochu frustrovaný z toho, na jaké pozici u nás je. Nejspíš chce víc času na ledě, víc zodpovědnosti," prohlásil generální manažer Washingtonu Brian MacLellan. "Prostě jsme měli frustrovaného hráče a snažili se s tím něco udělat."

Capitals na oplátku získali Anthonyho Manthu, o rok staršího silového útočníka, který lépe brání a také umí střílet góly. Co všechno za něj obětovali, ale zaráží. Spolu s Vránou odešel ještě Slovák Richard Pánik a volba v prvním a druhém kole draftu.

Panuje shoda, že manažer Detroitu Steve Yzerman předvedl další lišácký tah. Radovat se může i Vrána, který v Detroitu potká Čechy Filipa Zadinu s Filipem Hronkem a konečně může být křídelníkem číslo jedna.

 

Právě se děje

Další zprávy