Čech jako úleva pro Pastrňáka, splněné přání Kovalčuka. NHL změnily divoké přestupy

jzp jzp
25. 2. 2020 21:00
Hokejová NHL zažila nejdivočejší uzávěrku přestupů minimálně za posledních 40 let. Kluby mezi sebou jen v pondělí do 21:00 českého času podnikly 32 výměn. Podívejte se na přehled nejdůležitějších událostí za poslední dny a týdny.

Krejčí má nové křídlo

Ondřej Kaše
Ondřej Kaše | Foto: ČTK

Boston léta zápolí s neproduktivitou druhého útoku, kde David Krejčí postrádá kvalitní střelce. Tentokrát má řešení přinést Ondřej Kaše, za kterého Anaheim získal volbu v prvním kole příštího draftu, přeplaceného Davida Backese a beka s diskutabilním potenciálem Axela Anderssona.

Zámořští novináři výměnu vesměs označují jako velkou výhru Bostonu. Teprve 24letý Kaše by jednou mohl nastřílet 30 gólů za sezonu, ovšem poměrně často ho trápí zdravotní problémy. Na tréninku už bruslil ve druhé lajně vedle Krejčího a Jakea DeBruska.

V elitní formaci vedle Brada Marchanda a Patrice Bergerona zůstává David Pastrňák. Sehraná trojce obstarává značnou část gólů.

Boston měnil s Anaheimem hned dvakrát. Získal také Nicka Ritchieho za jiného mladého křídelníka Dantona Heinena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy