Nehoráznost, zločin. Boston spílá sudím za křivdu, zuřil prezident i fanoušci

Sport Sport
7. 6. 2019 12:09
Hokejové St. Louis je krůček od svého prvního Stanley Cupu v historii. Rozhodující gól v pátém finále ale vstřelilo po neodpískaném faulu, což domácí Boston rozzuřilo.
Páté finále Stanley Cupu mezi Bostonem a St. Louis.
Páté finále Stanley Cupu mezi Bostonem a St. Louis. | Foto: ČTK

Bostonská střídačka spílala rozhodčímu, prezident klubu vztekle mrštil plastovou lahví, někteří fanoušci házeli na led, co zrovna měli po ruce.

Tak silný záchvěv emocí vyvolaly události z 51. minuty pátého finále NHL. Tyler Bozak ze St. Louis nejdříve zřetelně podrazil Noela Acciariho, načež zastavil a rozmáchl rukama, jako by byl smířený s odchodem na trestnou lavici. Jenže rozhodčí nepískl. Hra tak pokračovala a David Perron i díky asistenci Bozaka zvýšil na 2:0. Bruins pak stihli jen snížit a v noci na pondělí budou odvracet soupeřův mečbol. 

"Nehorázné," okomentoval úsudek sudích trenér Bostonu Bruce Cassidy. "Myslel jsem, že pískají na téhle úrovni, protože si to svojí prací vysloužili. Něco se změnilo po třetím finále, kdy si soupeř stěžoval nebo tak něco. Neodpískaný faul na Acciariho… Dokonce ho museli odvést ze hry kvůli možnému otřesu mozku. To přece bilo do očí. Zápas tím byl hodně ovlivněný."

Kouč St. Louis Craig Berube neměl potřebu situaci rozebírat. "Nejsem tady od toho, abych posuzoval rozhodčí," prohlásil.

Po třetím finále, jak podotkl Cassidy, však muže v pruhovaném kritizoval, konkrétně tehdy řekl: "V prvních třech kolech jsme byli nejméně trestaným týmem, teď máme najednou 17 faulů v jedné sérii. Nemůžu říct, že bych se všemi tresty souhlasil."

Že sudí po této kritice začali pískat jinak, si myslí také bostonský bek Torey Krug.

Acciari, jenž je podle svých slov v pořádku a nemá otřes mozku, přidal: "Rozhodčí neodpískali faul a soupeř hned nato skóroval. Nakonec z toho byl vítězný gól. To je prostě trapné."

Ostře reagovala také bostonská média. Například Christopher L. Gasper z deníku The Boston Globe ve své glose napsal: "Led TD Garden (domácí stadion Bruins, pozn. red.) by měla obklopovat žlutá páska. Bylo to místo zločinu, přátelé."

Liga zatím nezaujala žádné stanovisko. "Nekomentujeme výroky rozhodčích ze zápasů," řekl šéf ligových sudích Stephen Walkom. "V každém utkání jsou stovky situací k posouzení. Zákrok (na Acciariho) neposoudil rozhodčí v danou chvíli jako faul."

Čistě optikou statistik nebyli sudí proti Bostonu zaujatí. Udělili mu jediný menší trest, zatímco hostům hned tři. Za celou sérii mají Blues o deset trestných minut víc, 46 oproti 36.

Šesté finále Stanley Cupu uvidí St. Louis v noci na pondělí. Domácí díky vedení 3:2 na zápasy můžou udělat rozhodující krok.

Podívejte se, jak fanoušci Bostonu vyjádřili po Perronově gólu svou nespokojenost:

Takhle zuřil prezident Bruins Cam Neely:

Páté finále bylo celkově divoké. V hledišti TD Garden došlo i na pěsti:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy