NHL se má vrátit zpět do Česka. Praha se může těšit na tři ligové zápasy do roku 2023

ČTK ČTK
27. 10. 2018 11:06
Elitní zámořská soutěž by měla po devíti letech zavítat do Prahy. Zatím není jasné, které týmy se v Česku představí.
Jakub Voráček s Philadelphií v Praze? I to je pro příští rok možné.
Jakub Voráček s Philadelphií v Praze? I to je pro příští rok možné. | Foto: ČTK

Praha - Po devíti letech by se příští rok měla v Praze opět hrát NHL. O návratu elitní zámořské soutěže do O2 areny jedná s vedením ligy podnikatel Tomáš Petera. Zatím není jasné, které týmy by se mohly v české metropoli představit.

"Blížíme se k závěru, vidím to velmi pozitivně, nicméně finální výkop určitě přijde ze strany NHL," řekl Petera Mladé frontě DNES. Podle listu by pak měly kluby NHL jezdit do Prahy každý rok až do roku 2023 a sehrát v Česku celkem tři ligové zápasy a dvě přípravná utkání.

O2 arena hostila zápasy NHL poprvé před deseti lety, kdy se na jejím ledě dvakrát utkali o ligové body New York Rangers a Tampa Bay. NHL se vrátila ještě na úvod sezony v říjnu 2010, kdy se v Praze odehrály dva zápasy Bostonu s Phoenixem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy