NHL se má vrátit zpět do Česka. Praha se může těšit na tři ligové zápasy do roku 2023

ČTK ČTK
27. 10. 2018 11:06
Elitní zámořská soutěž by měla po devíti letech zavítat do Prahy. Zatím není jasné, které týmy se v Česku představí.
Jakub Voráček s Philadelphií v Praze? I to je pro příští rok možné.
Jakub Voráček s Philadelphií v Praze? I to je pro příští rok možné. | Foto: ČTK

Praha - Po devíti letech by se příští rok měla v Praze opět hrát NHL. O návratu elitní zámořské soutěže do O2 areny jedná s vedením ligy podnikatel Tomáš Petera. Zatím není jasné, které týmy by se mohly v české metropoli představit.

"Blížíme se k závěru, vidím to velmi pozitivně, nicméně finální výkop určitě přijde ze strany NHL," řekl Petera Mladé frontě DNES. Podle listu by pak měly kluby NHL jezdit do Prahy každý rok až do roku 2023 a sehrát v Česku celkem tři ligové zápasy a dvě přípravná utkání.

O2 arena hostila zápasy NHL poprvé před deseti lety, kdy se na jejím ledě dvakrát utkali o ligové body New York Rangers a Tampa Bay. NHL se vrátila ještě na úvod sezony v říjnu 2010, kdy se v Praze odehrály dva zápasy Bostonu s Phoenixem.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy