Rekordy i legendární zahnutá hůl. NHL truchlí za slovenského rodáka Mikitu

Sport Sport
8. 8. 2018 8:25
V noci na středu zemřel po dlouhé nemoci Stan Mikita, slovenský rodák a jedna z legend Chicaga Blackhawks i celé NHL.
Za Chicago Blackhawks odehrál Mikita 1394 zápasů. I proto se zařadil mezi dnes už legendární "Jestřáby"
Za Chicago Blackhawks odehrál Mikita 1394 zápasů. I proto se zařadil mezi dnes už legendární "Jestřáby" | Foto: Chicago Blackhawks

Stan Mikita je jednou z legend Chicaga. Za Jestřáby nastoupil do 1394 zápasů. Více než on odehráli za jeden a ten samý klub v NHL jen tři hokejisté. 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy