Brankářský úkaz, životní rozjezd, objevy i frustrace. Tak si Češi vedou v NHL

jzp jzp
17. 1. 2019 18:17
Všechny kluby hokejové NHL už mají za sebou polovinu základní části. Podívejte se, jak si vedou Češi. Rittich sahá po postu stálé brankářské jedničky, Pastrňák potvrzuje roli ligové hvězdy. K životní sezoně mají nakročeno také Hertl či Vrána. Jiní ale prožívají sešup z výsluní.
Andrej Šustr (Anaheim Ducks)
Andrej Šustr (Anaheim Ducks) | Foto: ČTK

Andrej Šustr

Obránce, 28 let, Anaheim Ducks
Statistiky: 5 zápasů, bez bodu, prům. čas na ledě 12:02
Smlouva: končí mu v létě

V Anaheimu zatím nedokázal zlomit pozvolný kariérní pád. Když už hraje, tak málo. Po pěti letech musí nastupovat na farmě.

NHL 2018/19, Detroit Red Wings, Libor Šulák
NHL 2018/19, Detroit Red Wings, Libor Šulák | Foto: ČTK

Libor Šulák

Obránce, 24 let, Detroit Red Wings
Statistiky: 6 zápasů, bez bodu, prům. čas na ledě 19:23
Smlouva: končí mu v létě

Zkraje ročníku nevyužil marodku v obranných řadách klubu. Jako ofenzivní bek nebodoval a byl u inkasovaných gólů. Na další šanci čeká na farmě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy