Čtyři Češi v hlasování o cenách NHL. Posledním vítězem zůstává Jágr

Sport Sport
21. 6. 2019 14:31
Češi při rozdávání cen v hokejové NHL opět vyšli naprázdno. Hned ve třech kategoriích však hlasy od zámořských médií dostali.
Tomáš Hertl v dresu San Jose.
Tomáš Hertl v dresu San Jose. | Foto: ČTK

Středeční večer v Las Vegas, kde NHL předávala individuální trofeje, ovládl Rus Nikita Kučerov z Tampy, který byl nejužitečnějším hokejistou podle hráčů i novinářů a navrch kraloval produktivitě.

Jako poslední Čech pronikl mezi oceněnou elitu Jaromír Jágr, jenž v roce 2016 získal Mastertonovu trofej za oddanost hokeji. Žádný krajan kladenského veterána od té doby neproklouzl ani mezi trojici finalistů.

Letošek nebyl výjimkou, přičemž žádný Čech se úctyhodné metě ani nepřiblížil.

Několik členů Asociace profesionálních hokejových novinářů (PHWA), kterou tvoří výhradně zámořská média, však pro české hokejisty hlasovalo.

Lady Byng Trophy pro gentlemana s vysokou herní úrovní suverénně ukořistil Fin Aleksander Barkov. Na 33. místě pak skončil David Krejčí. Tomáš Hertl byl 37., David Pastrňák 49.

České slušňáky, kteří sbírají minimum trestných minut, nejvíc vyzdvihl novinář Mark Spector ze stanice Sportsnet. Hertla zařadil na celkovou třetí příčku, Pastrňáka na pátou.

Vítězem Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka se stal klíčový muž play off Ryan O'Reilly, ovšem jeden hlas dostal také Radek Faksa, který tak obsadil 24. příčku.

Nejblíž do jednoho ze dvou All Star týmů měl Pastrňák, jenž mezi pravými křídly skončil sedmý například před Johnnym Gaudreauem. Bostonskému křídelníkovi uškodilo, že kvůli zlomenému palci na levé ruce vynechal asi pětinu základní části. Kdyby zůstal zdravý, mohl usilovat o Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce.

Ani jeden hlas nedostali Češi v hlasováních o nejlepšího obránce (Norris Trophy), nováčka (Calder Trophy) a nejužitečnějšího hráče (Hart Trophy).

Ne o všech individuálních trofejích NHL rozhodují média. Například nejlepšího gólmana (Vezina Trophy) vybírají generální manažeři.

Jednotlivé hlasy všech novinářů zveřejňuje na svém webu PHWA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stanjura prověří postup Finanční správy v reklamní větvi Čapího hnízda

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prověří postup Finanční správy v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. V pátek řekl, že bude zkoumat, zda nedošlo k pochybení a připomněl, že kauza ještě není uzavřená, protože odložení případu policií a dozorujícím státním zástupcem nyní prověřuje pražské vrchní státní zastupitelství.

Kauza se týká podezření na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.

"Jediné, co mohu, a to určitě udělám: posoudím, zda splnili zákonné limity. Zda ta spolupráce byla, zda nedošlo k nějakému pochybení - třeba, že propásli nějaké lhůty v okamžiku, kdy nereagovali a reagovat mohli," řekl k úloze finanční správy ministr a doplnil, že o dohledu vrchního státního zastupitelství ví z veřejných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy