Čtyři Češi v hlasování o cenách NHL. Posledním vítězem zůstává Jágr

Sport Sport
21. 6. 2019 14:31
Češi při rozdávání cen v hokejové NHL opět vyšli naprázdno. Hned ve třech kategoriích však hlasy od zámořských médií dostali.
Tomáš Hertl v dresu San Jose.
Tomáš Hertl v dresu San Jose. | Foto: ČTK

Středeční večer v Las Vegas, kde NHL předávala individuální trofeje, ovládl Rus Nikita Kučerov z Tampy, který byl nejužitečnějším hokejistou podle hráčů i novinářů a navrch kraloval produktivitě.

Jako poslední Čech pronikl mezi oceněnou elitu Jaromír Jágr, jenž v roce 2016 získal Mastertonovu trofej za oddanost hokeji. Žádný krajan kladenského veterána od té doby neproklouzl ani mezi trojici finalistů.

Letošek nebyl výjimkou, přičemž žádný Čech se úctyhodné metě ani nepřiblížil.

Několik členů Asociace profesionálních hokejových novinářů (PHWA), kterou tvoří výhradně zámořská média, však pro české hokejisty hlasovalo.

Lady Byng Trophy pro gentlemana s vysokou herní úrovní suverénně ukořistil Fin Aleksander Barkov. Na 33. místě pak skončil David Krejčí. Tomáš Hertl byl 37., David Pastrňák 49.

České slušňáky, kteří sbírají minimum trestných minut, nejvíc vyzdvihl novinář Mark Spector ze stanice Sportsnet. Hertla zařadil na celkovou třetí příčku, Pastrňáka na pátou.

Vítězem Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka se stal klíčový muž play off Ryan O'Reilly, ovšem jeden hlas dostal také Radek Faksa, který tak obsadil 24. příčku.

Nejblíž do jednoho ze dvou All Star týmů měl Pastrňák, jenž mezi pravými křídly skončil sedmý například před Johnnym Gaudreauem. Bostonskému křídelníkovi uškodilo, že kvůli zlomenému palci na levé ruce vynechal asi pětinu základní části. Kdyby zůstal zdravý, mohl usilovat o Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce.

Ani jeden hlas nedostali Češi v hlasováních o nejlepšího obránce (Norris Trophy), nováčka (Calder Trophy) a nejužitečnějšího hráče (Hart Trophy).

Ne o všech individuálních trofejích NHL rozhodují média. Například nejlepšího gólmana (Vezina Trophy) vybírají generální manažeři.

Jednotlivé hlasy všech novinářů zveřejňuje na svém webu PHWA.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy