Neuvěřitelné Pastrňákovo selhání. A to se stane vašemu nejlepšímu hráči, vzdychl kouč

Sport Sport
6. 6. 2021 9:48
Tohle přece musí být gól. Zcela opuštěná brána a u puku kousek od ní David Pastrňák, vyhlášený kanonýr. Jenže český útočník Bostonu vyloženou příležitost k úžasu celé NHL neproměnil...
Podívejte se na klíčové momenty zápasu (NY Islanders – Boston Bruins 4:1, v sérii 2:2) | Video: Associated Press

Bruins hráli čtvrtý zápas 2. kola play-off s Islanders. Za bezbrankového stavu dostal Pastrňák přihrávku do skvělé pozice. 

Havířovský rodák, který v úvodním utkání série nasázel soupeři hattrick, nebyl nikým atakován a měl dost času přesně zamířit do prázdné branky, ale obrovskou šanci střelou v pokleku a bez přípravy zahodil.

Puk narazil do tyčky, gólman soupeře ho pak ukryl pod lapačku a nešťastný Pastrňák hlavu do rukavic.

Sociální sítě vzápětí zalila vlna udivených komentářů. Jak tohle mohl minout? shodli se jejich pisatelé.

Nevěřil ani kouč Bostonu Bruce Cassidy. "Když se něco takového stane vašemu nejlepšímu hráči, tušíte, že vás čeká těžký večer. Napadne vás, že odrazy pravděpodobně nebudou na vaší straně a musíte si je vydřít," povzdechl si.

Jeho svěřenci se ale přesto do vedení dostali a Pastrňák trochu odčinil své selhání. Ve 24. minutě stál u zrodu prvního gólu zápasu, po jeho zblokované střele vznikl před brankou závar a Krejčí z pravé strany z dorážky svou premiérovou trefou v letošním play-off otevřel skóre.

Islanders si vzali ještě trenérskou výzvu kvůli bránění Brada Marchanda brankáři Semjonu Varlamovovi, ale gól platil. Pastrňák si tak připsal jedenáctý bod (5+6) v letošním play-off, Krejčí šestý (1+5).

Trefa Davida Krejčího:

Jenže vítězství nakonec slavil tým z New Yorku, po výhře 4:1 srovnal sérii na 2:2.

Hlavním strůjcem obratu byl Matthew Barzal, po jehož přihrávce zpoza branky vyrovnal zblízka Kyle Palmieri. Barzal poté v 54. minutě zápas rozhodl, když se k němu odrazila zblokovaná střela a pohotovou střelou z levého kruhu překonal Tuukku Raska. Zbývající dva góly dali při hře bez brankáře Casey Cizikas a Jean-Gabriel Pageau.

"Tento zápas byl nesmírně důležitý, protože jet do jejich haly za stavu 1:3 by bylo kritické," upozornil Barzal. "Je to týmová výhra, každý nějak přispěl. Někdo dal gól, jiný se srážel, další skvěle bránil. Každý udělal něco pozitivního pro tým, a proto jsme vyhráli," odmítal skromně pocty pro největší hvězdu utkání.

"Postrádal jsem dnes u hráčů větší touhu dostat puk do branky, moc jsme nestříleli, proto jsme prohráli," zlobil se kouč Bruins Cassidy.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy