Začalo to nenápadnou dorážkou. Před 30 lety dal Jaromír Jágr první gól v NHL

ČTK ČTK
7. 10. 2020 7:10
Fenomenální hokejista Jaromír Jágr získal během své kariéry nepřebernou sbírku úspěchů a patří k největším hvězdám zámořské NHL. Do USA zamířil již jako osmnáctiletý, když jej jako pátého v pořadí draftoval Pittsburgh Penguins. A již 7. října 1990 se zapsal jako střelec gólu, když se trefil při výhře nad New Jersey 7:4.
Jágrův první gól v NHL (7. října 1990) | Video: Sport

V NHL nakonec Jágr v základní části odehrál 1733 zápasů, v nichž nasbíral 1921 bodů za 766 branek a 1155 asistencí. To jej řadí na druhé místo produktivity za nedostižného Waynea Gretzkého, v pořadí střelců i odehraných zápasů je třetí. V play off přidal dalších 201 bodů, když v 208 zápasech dal 78 branek a připsal si i 123 asistencí.

V barvách Pittsburghu Jágr po boku hvězdného Maria Lemieuxe dvakrát zvedl nad hlavu Stanleyův pohár. Na následujících angažmá ve Washingtonu a New Yorku Rangers sbíral už jen individuální trofeje.

Po třech letech strávených v ruském Omsku, s nímž v roce 2005 během výluky v NHL vyhrál turnaj evropských mistrů Super Six, se do zámoří vrátil a oblékl dresy Philadelphie, Dallasu, Bostonu, New Jersey, Floridy a Calgary. V lednu 2018 kvůli zdravotním problémům předčasně ukončil angažmá v Calgary a vrátil se do rodného Kladna.

Nyní je olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa Jágr majitelem klubu Rytíři Kladno, který momentálně hraje druhou ligu. A stále je, ve svých 48 letech, na soupisce.

Moje místo: Michaela Hrubá | Video: Red Bull
 

Právě se děje

před 58 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy