Nejžhavějším českým zbožím je Hudler. Kdo ještě bude na trhu volných hráčů?

Na trhu volných hráčů v NHL bude k mání devět Čechů i řada hvězd.
PATRIK ELIÁŠ. Většinu uplynulé sezony promarodil, ale závěr základní části nakonec stihl. V posledním utkání posbíral tři body a fanoušci šíleli. Čtyřicetiletá ikona New Jersey si chce kariéru v NHL ještě prodloužit, ale na dosavadní plat 5,5 milionu dolarů už nedosáhne.
RADIM VRBATA. Po senzačním předloňském ročníku polevil a těžko si udrží pětimilionový plat. Zatopit gólmanům však dokáže i v 35 letech, a tak se o práci bát nemusí. Z volných Čechů není na výběr moc zajímavějších hráčů.
JIŘÍ TLUSTÝ. Ještě před třemi roky byl nejlepším střelcem Caroliny, ale poté šel výkonnostně dolů. Loni na poslední chvíli získal kontrakt s New Jersey, ale tentokrát se dočkat nemusí, jelikož má za sebou 30 zápasů s bídnou statistikou 2+2.
TOMÁŠ FLEISCHMANN. Letos nezářil v trápícím se Montrealu a na přestupu do Chicaga moc nevydělal. Za poslední dva roky vystřídal už čtyři kluby. Kdysi produktivní útočník nebude mít při potenciálních jednáních silnou pozici.
Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
Aktualizováno 1. 7. 2016 16:38
I když je léto, v hokejové NHL brzy odstartuje jedno z nejsledovanějších období – otevření trhu s volnými hráči.

Praha – Poutavá show vypukne v pátečních 18:00 SEČ. Nová sezona už ale de facto odstartovala. Kluby prodlužují kontrakty s vybranými hráči a pouští se do výměn.

Třeba včera NHL zažila ztřeštěnou hodinu, během níž skoro zapadlo, že hvězdný Steven Stamkos prodloužil spolupráci s Tampou o osm let. Taylor Hall z Edmontonu totiž putoval do New Jersey za Adama Larssona a Shea Weber z Nashvillu odešel do Montrealu za P. K. Subbana.

Bude divoké také otevření trhu s volnými hráči? Nejen na Čechy, kteří budou k mání, se podívejte ve fotogalerii.

 

Právě se děje

Další zprávy