Nejproduktivnějším Čechem v NHL zůstává Pastrňák, na finskou hvězdou ale ztrácí

24. 12. 2018 11:25
Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu se s 23 brankami dělí o páté místo v tabulce střelců NHL a se 47 body z 37 utkání je desátý v produktivitě. Té stále vládne Fin Mikko Rantanen z Colorada o dva body před Rusem Nikitou Kučerovem z Tampy Bay.
David Pastrňák v NHL 2018-19
David Pastrňák v NHL 2018-19 | Foto: Reuters

Rantanen nasbíral v 37 utkáních 59 bodů za 16 gólů a 43 asistencí. Kučerov ve stejném počtu duelů vstřelil rovněž 16 branek a na 21 přihrál. Třetí Nathan MacKinnon, Rantanenův spoluhráč, zaznamenal 56 bodů za 22 tref a 34 asistencí.

Pastrňák se mezi střelci dělí o pátou pozici s Camem Atkinsonem z Columbusu, Patrikem Lainem z Winnipegu a Joem Pavelskim ze San Jose. Vede sedminásobný držitel Maurice Richard Trophy Alexandr Ovečkin z Washingtonu s 29 brankami, druhý Jeff Skinner z Buffala na něj ztrácí tři góly.

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v 20 zápasech 1046:50 minuty, inkasoval 40 branek, má průměr 2,29 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 92,3 procenta a jednou udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 15 zápasech 891:26 minuty, inkasoval 39 branek, má průměr 2,62, úspěšnost 89,8 procenta a jednou udržel čisté konto.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v jednom zápase 19:15 minuty, inkasoval jednu branku, má průměr 2,05 a úspěšnost 95,5 procenta.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal ve třech zápasech 152:17 minuty, inkasoval 11 branek, má průměr 4,33 a úspěšnost 83,3 procenta.