"Nechutné, mohl mu přeříznout achilovku." NHL řeší ostrý zákrok na hvězdného útočníka

2. 8. 2020 18:04
Dva klíčoví útočníci Winnipegu nedohráli v NHL úvodní zápas týmu po restartu soutěže proti Calgary (1:4). Především zákrok na hvězdného Marka Scheifeleho vzbudil hodně emocí.
Mark Scheifele.
Mark Scheifele. | Foto: Reuters

Scheifele odstoupil už v šesté minutě, když se po kolizi s Matthewem Tkachukem u mantinelu držel s bolestivou grimasou za levou nohu.

Zákrok Tkachuka na Scheifeleho:

Útočník Calgary nebyl za zákrok vyloučen, ale trenér Jets Paul Maurice jej obvinil z úmyslného kopnutí.

"Mohl mu přeříznout achilovku a ukončit kariéru. Byl to nechutný zákrok," zlobil se Maurice.

Jeho další svěřenec Patrik Laine opustil led v 55. minutě. Finský útočník se držel za pravou ruku, do níž ho krosčekoval při potyčce obránce Calgary Mark Giordano.

V brance Flames dali trenéři před Davidem Rittichem přednost Camu Talbotovi, jenž kapituloval jako první - v deváté minutě ho střelou bez přípravy překonal z levého kruhu Andrew Copp.

Prostřední část ale ovládli Flames a střeleckou převahu 18:6 promítli třemi góly do skóre. K obratu jim pomohly i speciální formace: Johnny Gaudreau a Mikael Backlund využili přesilovou hru, zatímco Tobias Rieder udeřil v oslabení. Výhru pojistil Andrew Mangiapane při hře Winnipegu bez gólmana.

Hokejisté Montrealu porazili v úvodním hracím dni rozšířeného play off Pittsburgh 3:2 v prodloužení gólem ze 74. minuty.

Montreal vedl 2:0 po trefách Jesperiho Kotkaniemiho a Nicka Suzukiho, ale slibný náskok se mu rozplynul v rozmezí 30. až 33. minuty. Pittsburgh vyrovnal góly Sidneyho Crosbyho a Bryana Rusta a ve třetí třetině měl za stavu 2:2 dvě ideální situace, aby otočil skóre. Promarnil ale 92 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři a v 57. minutě zahodil Conor Sheary trestné střílení.

Také Montreal mohl rozhodnout z trestného střílení, Jonathan Drouin ale v prodloužení neuspěl s bekhendovou kličkou. Kanadský klub, který do play off postoupil z dvanácté příčky, se ale o chvíli později už radoval. První bod v sérii, hrané na tři vítězné zápasy, mu zařídil obránce Jeff Petry střelou z pravého kruhu. Poraženým scházel Dominik Simon, neboť se zotavuje z operace levého ramene.

V další sérii kvalifikace o 1. kolo Východní konference udolal New York Islanders tým Floridy 2:1. Vítězové položili základ výhry v první polovině zápasu, když se prosadili Jean-Gabriel Pageau a Anthony Beauvillier. Florida se postupem času zlepšovala, ale utkání už pouze zdramatizovala kontaktní brankou, kterou vstřelil v úvodu třetí třetiny po průniku Jonathan Huberdeau.