"Nechápu, co rozhodčí viděl," rozčílil Francouze sporný gól. Colorado pak prohrálo

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 8. 2020 14:11
Jako by nestačilo, že soupeř během pouhých šesti minut spláchl jejich vedení 2:0 a otočil na 3:2. Porážku Colorada v semifinále Západní konference NHL zpečetil sporný gól. A smutným hrdinou při něm byl český gólman Pavel Francouz.
Pavel Francouz při klíčovém gólu
Pavel Francouz při klíčovém gólu | Foto: Reuters

Všechno vypadalo pro Avalanche idylicky. V polovině zápasu vedli 2:0 a zdálo se, že hru mají pevně v rukou. Jenže přišly tři slepené góly a najednou na tabuli svítilo skóre 3:2 pro Dallas. 

Druhý nejlepší tým základní části Západní konference ztratil jistotu, pouštěl zelené hvězdy do brejků a jeden z nich pak na konci druhé třetiny využily. Obránce Dallasu Esa Lindell se protáhl s pukem kolem mantinelu a pak bušil do českého gólmana tak dlouho, až rozhodčí ukázal do brankoviště a potvrdil trefu na 4:2. 

Francouz i jeho spoluhráči si pak u sudího stěžovali, ten nechal situaci přezkoumat u videa, ale gól neodvolal.

"Popravdě, byl jsem přesvědčený, že jsem měl puk pod hranou betonu a ta byla celou dobu před brankovou čarou. Nechápu, co rozhodčí dělal, bylo to přísné rozhodnutí," durdil se po zápase brankář Pavel Francouz.

Vedení o dvě branky pro Dallas se ukázalo klíčové, Stars se ve třetí třetině uklidnili a už vítězství uhájili. 

Rozčílený byl z rozhodnutí rozhodčích i kapitán Colorada Gabriel Landeskog. "Dan O´Rourke (rozhodčí, pozn red.) byl za brankou a odtamtud podle mě nemohl puk za čarou vidět. Prostě ukázal do branky jen proto, že se Lindell začal radovat," prohlásil.

Opakované záběry ukázaly, že odhalit puk za čarou nebylo vůbec jednoduché, ve změti hokejek není kotouč pořádně vidět a objeví se na obrazovce až v době, kdy se vrací zase zpátky do brankoviště. 

"Nevím, na čem ten gól postavili, jestli viděli něco, co já ne, ale puk na videu čáru nepřešel," přidal se i trenér Colorada Jared Bednar.

Utkání nakonec vyhrál Dallas 5:2 a v sérii vede už 2:0. Nejsmutnější hrdinou je tak gólman Francouz. Po zranění jedničky Philippa Grubauera konečně dostal šanci být oporou týmu, ale opět odešel do kabiny zklamaný.

"Je to šance, o které jsem snil. Záleží jen na mně, s jakou zodpovědností k ní přistoupím. Teď pomůžu týmu vyhrát další čtyři utkání. Můj cíl je vítězit a dotáhnout mužstvo k postupu," dodal český brankář.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy