Nečas rozhodl první utkání po restartu NHL, pomohla mu brusle soupeře

1. 8. 2020 20:56
Martin Nečas vstřelil v prvním zápase rozšířeného play off NHL po koronavirové pauze rozhodující gól a zařídil Carolině výhru 3:2 nad hokejisty New York Rangers. Český brankář vítězného týmu Petr Mrázek zastavil 24 střel, Rangers měli v sestavě útočníka Filipa Chytila.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Nečas minulou sobotu opustil trénink s neupřesněným zraněním, do přípravného zápasu Hurricanes s Washingtonem nezasáhl, ale před startem kvalifikačních bojů v Torontu se dal dohromady. Carolina šla už ve druhé minutě do vedení po gólu obránce Jaccoba Slavina, krátce nato mohl po Nečasově přihrávce zvýšit Vincent Trocheck, puk se ale odrazil od horní tyče branky Henrika Lundqvista.

Mrázek čelil v úvodní třetině pouhým čtyřem střelám, a když pak začali Rangers zvedat hlavy, dostali druhý gól od Sebastiana Aha. Českého brankáře poprvé překonal až v 35. minutě Mika Zibanejad šikovnou tečí střely od modré čáry.

Nečasova chvíle přišla devět minut před koncem. Jednadvacetiletý český útočník se opřel do puku v kruhu pro vhazování a jeho střelu nasměrovala do sítě brusle bránícího Marca Staala.

Ve vyřazovací části NHL skóroval Nečas poprvé v kariéře. Staal pak ještě zdramatizoval závěr gólem na 2:3 po příklepu od modré čáry, vyrovnat už ale Rangers nestihli.

Elitní severoamerická liga se zastavila 12. března kvůli pandemii koronaviru. Po zrušení zbytku základní části a bezmála pětiměsíční pauze se soutěž znovu rozjela úvodními zápasy kvalifikačních sérií, které se hrají bez diváků v Torontu a Edmontonu.

V netradičním termínu a také díky neobvyklému formátu může na zisk Stanleyova poháru stále pomýšlet 24 z 31 klubů. Kvalifikační série se hrají na tři vítězství, čtyři nejlepší týmy obou konferencí začnou až v prvním kole play off.