Nečasův parádní večer. Čtyřmi body řídil výhru Caroliny nad obhájcem Stanley Cupu

28. 3. 2021 7:16
Martin Nečas režíroval v NHL dvěma góly a dvěma přihrávkami výhru Caroliny 4:3 nad Tampou Bay a byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Dvaadvacetiletý český útočník svou druhou trefou zápas v 57. minutě rozhodl a podruhé v kariéře nasbíral v soutěži v jednom duelu čtyři body. Stejnou bilanci dosáhl v roce 2019 den před Vánoci v Torontu.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Carolina po jeho přihrávkách na začátku druhé třetiny vyrovnala během 62 sekund na 2:2. Po pasu Nečase se z úniku prosadil Cedric Paquette a poté český hráč vedl přečíslení tři na jednoho, které zakončil po hezké souhře celého útoku do prázdné branky Sebastian Aho. Třetí gól dal Nečas sám v přesilové hře z dorážky z pravé strany.

Obhájce Stanleyova poháru vyrovnal po 22 sekundách třetí třetiny, ale poslední slovo měl Nečas. Opět se prosadil v početní převaze, když překonal jednoho z nejlepších gólmanů ligy Andreje Vasilevského nádhernou střelou zpoza pravého kruhu do vzdálenějšího rohu branky.

Nečas tím korunoval vysokou aktivitu, vyslal v zápase šest střel a ještě trefil dvakrát tyč. V produktivitě českých hráčů je už s bilancí 9+19 druhý o tři body za Ondřejem Palátem, který se v utkání neprosadil.

David Rittich pomohl Calgary 22 zásahy k výhře 4:2 nad Winnipegem. Daniel Vladař i ve svém druhém startu v NHL od první minuty vychytal vítězství a Boston i díky jeho 24 zákrokům udolal Buffalo 3:2. Všechny tři góly Bruins měly českou stopu - u prvního asistoval David Pastrňák, u druhého Jakub Zbořil a u vítězného z 57. minuty David Krejčí.

Také přihrávkami přispěli k vítězství Detroitu nad Columbusem 3:1 obránce Filip Hronek a útočník Filip Zadina a Tomáš Nosek u výhry Vegas na ledě Colorada 3:2 v prodloužení. Naopak asistence Radka Faksy nestačila Dallasu, který doma podlehl Floridě 3:4 v prodloužení.

Tampa Bay vedla v šesté minutě 2:0. Úvodní gól padl po přihrávce Rutty, jehož nahození od modré čáry usměrnil v předbrankovém prostoru do sítě Blake Coleman. Nečas ještě v závěru první třetiny netrefil ve vyložené šanci z dorážky odkrytou branku, ale po přestávce řídil obrat na 3:2.

NHL:

Boston - Buffalo 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 32. Grzelcyk (Pastrňák), 46. N. Ritchie (J. Zbořil), 57. Craig Smith (Krejčí) - 3. S. Reinhart, 35. Okposo. Střely na branku: 36:27. Daniel Vladař odchytal za Boston celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Craig Smith, 2. McAvoy, 3. N. Ritchie (všichni Boston).

Philadelphia - NY Rangers 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 33. Patrick, 56. Morin - 11. Zibanejad. Střely na branku: 37:25. Diváci: 3069 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Morin, 2. Patrick (oba Philadelphia), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

Detroit - Columbus 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 9. Erne (Hronek), 9. Fabbri (Zadina), 45. Mantha - 32. N. Foligno. Střely na branku: 34:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Pickard, 3. Fabbri (všichni Detroit).

Colorado - Vegas 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 2. Donskoi, 18. D. Toews - 17. Martinez, 24. W. Carrier (Nosek), 62. Pacioretty. Střely na branku: 24:34. Bez diváků.

Carolina - Tampa Bay 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky: 36. a 57. Nečas, 23. Paquette (Nečas), 24. Aho (Nečas) - 4. Coleman (Rutta), 6. Maroon, 41. Joseph. Střely na branku: 40:22. Diváci: 4433 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Aho, 3. Paquette (všichni Carolina).

Toronto - Edmonton 4:3 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)

Branky: 25. Engvall, 53. Tavares, 57. W. Nylander, 61. Matthews - 27. Nurse, 35. Draisaitl, 39. Barrie. Střely na branku: 31:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander (Toronto), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Matthews (Toronto).

Pittsburgh - NY Islanders 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Branky: 27., 29. a 60. Rust, 6. F. Gaudreau, 11. Rodrigues, 25. Crosby - 31. Barzal, 46. Beauvillier, 58. Eberle. Střely na branku: 21:32. Diváci: 2800. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Guentzel (všichni Pittsburgh).

Chicago - Nashville 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 38. P. Suter - 6. Johansen, 33. Grimaldi, 41. Mikael Granlund. Střely na branku: 30:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kunin, 2. Saros, 3. Johansen (všichni Nashville).

Dallas - Florida 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 9. Gurjanov, 10. J. Klingberg (Faksa), 43. L'Esperance - 1., 17. a 38. Verhaeghe, 65. Ekblad. Střely na branku: 34:28. Diváci: 4209. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Acciari (oba Florida), 3. Hanley (Dallas).

Calgary - Winnipeg 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Branky: 18. Leivo, 20. Giordano, 41. Mangiapane, 48. S. Bennett - 21. Appleton, 27. Stanley. Střely na branku: 33:24. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dva góly z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Leivo, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).

Arizona - San Jose 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 35., 55. a 58. Kessel, 26. Keller. Střely na branku: 27:34. Diváci: 3217 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Hill, 3. Keller (všichni Arizona).