Nečasova show ohromila NHL. Čech dokázal to, co před ním jen čtyři hráči v historii

28. 1. 2023 7:04
Martin Nečas vyrovnal v utkání NHL skóre dvanáct sekund před koncem třetí třetiny a v prodloužení rozhodl o výhře hokejistů Caroliny 5:4 nad San Jose.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Carolina ještě na začátku třetí třetiny vedla 2:1. San Jose ale otočilo třemi góly, přičemž Mario Ferraro upravil trefou v čase 58:08 pře risku domácích bez brankáře na 4:2. O patnáct sekund později ale snížil Sebastian Aho svým druhým zásahem v utkání a Nečas dorážkou z levého kruhu vyrovnal.

Podívejte se na první gól Martina Nečase:

Český útočník rozhodl prodloužení po 55 sekundách, když se prosadil střelou z pravého kruhu v přečíslení dva na jednoho po přihrávce Andreje Svečnikova.

"Když vás trenér pošle do hry, chcete dát gól," uvedl Nečas, který ukončil prodloužení před dvěma dny v Dallasu a celkově potřetí v sezoně. V této statistice je nejlepším v NHL. "Máme více místa, cítíme se v prodloužení vždy velmi dobře. Skvěle to provedl Sveč, já jsem už jen musel puk dostat do branky," doplnil.

Podívejte se na druhý gól Martina Nečase:

Nečas je pátým hráčem v historii NHL, který vyrovnal v posledních šedesáti sekundách třetí třetiny a rozhodl zápas v první minutě prodloužení. "Upřímně řečeno, nehráli jsme nejlepší zápas, ale dobré týmy dokáží i taková utkání nějak vyhrát, jak se povedlo i nám. Šanci nám daly dva důležité góly Aha i zákroky Raanty. Jakmile jsme vyrovnali, věřili jsme, že už to dotáhneme," pokračoval Nečas.

Vítek Vaněček se zasloužil 33 zákroky o vítězství New Jersey 3:2 v prodloužení v Dallasu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Gólman inkasoval oba góly v úvodní třetině. Nejdříve jej překonal spoluhráč Erik Haula, od jehož brusle se odrazila do sítě přihrávka, kterou poslal Ty Dellandrea z rohu kluziště před branku. V přesilové hře pět na tři zvýšil Roope Hintz na 2:0. New Jersey vyrovnalo na začátku druhé třetiny trefami Milese Wooda a Jacka Hughese, který rozhodl prodloužení.

Vaněček podržel New Jersey zejména v prostředním dějství, ve kterém zastavil všech 18 střel včetně úniku Joe Pavelského a vytáhl se i proti zakončení Jamieho Benna. Český gólman vyhrál ve svém devátém startu za sebou.

Ve výborné formě je i Vladař, který si připsal vítězství v pátém startu v řadě. Sice inkasoval jako první po teči Johna Haydena, ale Calgary ještě v úvodní třetině otočilo na 3:1. U všech tří branek figuroval Elias Lindholm (1+2), první hvězda zápasu. Seattle snížil v 51. minutě dorážkou Eeli Tolvanena, ale za 64 sekund vrátil Noah Hanifin hostům dvougólový náskok a výhru zpečetil v závěru Blake Coleman.

New York Rangers porazil i díky jedné trefě Filipa Chytila na svém ledě Vegas 4:1. Chytil, který skóroval ve třetím zápase v řadě, uklidnil Rangers gólem z 55. minuty na 3:1 po individuální akci a s trochou štěstí. Český útočník převzal puk na obranné modré čáře a zatáhl jej až do útočného pásma mezi kruhy, kde mu při pokusu o střelu dvakrát sjel. Kotouč ale znovu získal jako první a jeho bekhendové zakončení zády k brance se odrazilo od brusle obránce za záda Adina Hilla.

Carolina - San Jose 5:4 v prodl. (1:1, 0:0, 3:3 - 1:0)

Branky: 41. a 59. Aho, 60. a 61. Nečas, 18. De Haan - 16. Lindblom, 47. Bonino, 52. Eyssimont, 59. Ferraro. Stely na branku: 36:30. Diváci: 18.780. Hvězdy zápasu. 1. Aho, 2. Nečas, 3. De Haan (všichni Carolina).

Florida - Los Angeles 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 34. Lomberg, 37. Montour, 60. Verhaeghe - 14. Kopitar, 18. Kempe, 30. Arvidsson, 59. Roy. Střely na branku: 48:33. Diváci: 15.322. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. Lomberg (Florida), 3. Copley (Los Angeles).

NY Islanders - Detroit 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 25. Lee, 45. Nelson. Střely na branku: 29:23. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Nelson, 3. Palmieri (všichni NY Islanders).

NY Rangers - Vegas 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 17. Kreider, 20. Trocheck, 55. Chytil, 59. Vesey - 25. Kessel. Střely na branku: 40:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Trocheck, 2. Kreider (všichni NY Rangers).

Toronto - Ottawa 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Branky: 8. J. Anderson, 23. W. Nylander - 21. a 44. B. Tkachuk, 2. Chabot, 30. Brassard, 37. Batherson, 55. Giroux. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.727. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Stützle, 3. Giroux (všichni Ottawa).

Dallas - New Jersey 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 11. Dellandrea, 17. Hintz - 22. a 61. J. Hughes, 24. Wood. Střely na branku: 35:29. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,3 procenta. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček (New Jersey), 2. Heiskanen (Dallas), 3. J. Hughes (New Jersey).

Seattle - Calgary 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky: 6. Hayden, 51. Tolvanen - 8. E. Lindholm, 14. Toffoli, 20. Zadorov, 52. Hanifin, 59. Coleman. Střely na branku: 30:38. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky ze 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Toffoli (oba Calgary), 3. Tolvanen (Seattle).

Vancouver - Columbus 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky: 2. a 53. E. Pettersson, 14. Q. Hughes, 20. Michejev, 49. Joshua - 3. a 57. Marčenko. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. E. Pettersson, 3. Q. Hughes (všichni Vancouver).

2. Winnipeg 50 31 1 18 162:131 63
3. Minnesota 47 26 4 17 148:136 56
4. Colorado 47 26 3 18 147:131 55
5. Nashville 48 24 6 18 137:141 54
6. St. Louis 49 23 3 23 152:177 49
7. Arizona 49 16 5 28 130:175 37
8. Chicago 47 15 4 28 115:169 34