Nečas v ráži. Čech si v NHL opět připsal tři body, Vaněček vychytal výhru

6. 3. 2023 7:37
Martin Nečas přispěl v NHL třemi přihrávkami k jednoznačné výhře hokejistů Caroliny 6:0 nad Tampou Bay a získal tři body v zápase podruhé za sebou.
Martin Nečas.
Martin Nečas. | Foto: Reuters

Ondřej Palát připravil jeden gól New Jersey, které zdolalo Arizonu 5:4 v prodloužení. K vítězství Devils pomohl Vítek Vaněček 25 zákroky. K českému brankářskému souboji nedošlo, Karel Vejmelka zůstal na střídačce.

Nečas přihrál ve druhé třetině na oba góly Caroliny, která po jeho akcích odskočila na 4:0.

V prvním případě mohl český útočník střílet, ale vylepšil pozici pro Teuva Teräväinena, který zakončil rychlou souhru do prázdné branky. Ve druhé gólové situaci se pasu Nečase prosadil v přesilové hře Shayne Gostisbehere střelou od modré čáry.

Třetí přihrávku si připsal v 57. minutě u branky na 6:0, kterou vstřelil Jesperi Kotkaniemi tečí střely Brenta Burnse od modré čáry.

Nečas nasbíral tři body (1+2) i v minulém utkání proti Arizoně, tentokrát se ale mezi tři hvězdy zápasu nevešel. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Kotkaniemi, který poprvé v kariéře nasbíral v utkání pět bodů (1+2). Druhou hvězdou byl autor hattricku Teräväinen.

Brankáři Caroliny Frederiku Andersenovi stačilo k prvnímu čistému kontu sezony čtrnáct zásahů. Tampa Bay prohrála popáté v řadě, navíc zápas nedohrál Victor Hedman.

Palát vymyslel v závěru druhé třetiny gól na 4:2, když přihrál puk od zadního mantinelu skórujícímu Jesperu Boqvistovi. Arizona ve třetí třetině smazala ztrátu, Vaněček neměl nárok proti střelám bez přípravy do odkryté branky. Prodloužení ukončil z přečíslení Nico Hischier.

Výhru New Jersey podpořil gólem i Timo Meier, který hrál za Devils první zápas od výměny ze San Jose.

Výsledky NHL:

Carolina - Tampa Bay 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 18., 32. a 52. Teräväinen (na druhou Nečas), 7. A. Svečnikov, 36. Gostisbehere (Nečas), 57. Kotkaniemi (Nečas). Střely na branku: 38:14. Diváci: 18.965. Hvězdy zápasu: 1. Kotkaniemi, 2. Teräväinen, 3. Gostisbehere (všichni Carolina).

Philadelphia - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 27. Deslauriers, 33. Cates, 59. Laughton - 5. Perron. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.630. Hvězdy zápasu: 1. Deslauriers, 2. Cates (oba Philadelphia), 3. Husso (Detroit).

Vegas - Montreal 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Branky: 20. a 48. Barbašov, 13. Theodore, 28. R. Smith - 43. Matheson, 49. Belzile, 49. Harvey-Pinard. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.049. Hvězdy zápasu: 1. Barbašov, 2. Theodore, 3. R. Smith (všichni Vegas).

Arizona - New Jersey 4:5 v prodl. (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky. 11. Maccelli, 37. Kassian, 42. Schmaltz, 58. McBain - 19. a 40. J. Boqvist (na druhou Palát), 10. Meier, 25. Severson, 61. Hischier. Střely na branku: 29:40. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval čtyři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. J. Boqvist (oba New Jersey), 3. McBain (Arizona).

Colorado - Seattle 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 10. MacKinnon, 32. Malgin - 30. Wennberg, 58. B. Tanev, 62. Gourde. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. Gourde (Seattle), 2. Georgijev (Colorado), 3. Grubauer (Seattle).