Nečas si připsal v NHL poprvé dva body a Carolina slavila i přes Mrázkovu chybu

Aktualizováno 12. 11. 2019 8:23
Útočník Martin Nečas prožil v NHL poprvé dvoubodový večer, když přispěl gólem a asistencí k jasné výhře Caroliny 8:2 nad Ottawou. Brankář Petr Mrázek podpořil vítězství Hurricanes 27 zákroky.
Martin Nečas měl v dresu Caroliny důvod k radosti
Martin Nečas měl v dresu Caroliny důvod k radosti | Foto: Reuters

Nečas nejdříve zvýšil v závěru úvodní třetiny na 2:0 i se štěstím, protože stál ve správnou chvíli na správném místě. Vladislav Naměstnikov zblokoval střelu přímo na hokejku českého hráče, který bez problémů trefil z pravého kruhu odkrytou branku.

Gól Martina Nečase:

Druhý bod si dvacetiletý útočník připsal v 58. minutě, když po jeho přihrávce završil Joel Edmundson střelou od modré čáry debakl Ottawy.

Carolina vedla už ve 37. minutě 5:0. "Bylo krásné sledovat, jak puky padají do branky. To jsme potřebovali, v poslední době jsme se tady střelecky trochu trápili. Ale tentokrát jsme šance využili," těšilo trenéra Caroliny Roda Brind'Amoura, jehož svěřenci prohráli předchozí čtyři zápasy.

Mrázek se ještě ve druhé třetině připravil vlastní chybou o čisté konto. Ostravský rodák nezpracoval u zadního mantinelu nahozený kotouč, který získal Colin White a pohotově ho zasunul do prázdné branky.

Chyba Petra Mrázka:

Český gólman za další branku na 6:2 nemohl, z dorážky ho překonal Brady Tkachuk. Carolina pak ovšem navršila skóre o další dva góly. Kouč hostů D. J. Smith však nedělal z vysoké prohry tragédii. "Dřeli jsme, ale každá naše chyba skončila brankou. To se někdy stává. Oni hrají doma opravdu dobře. Musíme zápas hodit za hlavu a jít dál," řekl.

Washington i díky asistencím Jakuba Vrány a Michala Kempného smazal v utkání s Arizonou tříbrankové manko, ale nakonec prohrál 3:4 po nájezdech. Capitals inkasovali poprvé ve čtrnácté minutě a nevyšel jim vůbec vstup do druhé třetiny, v níž inkasovali v úvodních 45 sekundách dvě branky a prohrával už 0:3.

"První dvě třetiny jsme vůbec nehráli, jak jsme chtěli," zlobil se trenér Washingtonu Todd Reirden. "Kluci si zaslouží pochvalu, jak potom zabrali, ale neměli jsme se do takové situace dostat. Máme štěstí, že jsme získali bod," podotkl.

Dvěma góly snížil Jevgenij Kuzněcov. Nejdříve uspěl v samostatném úniku, do kterého ho poslal Vrána. V úvodu třetí třetiny ruský útočník doklepl z úhlu do odkryté branky Kempného střelu od modré čáry, která se k němu odrazila od zadního mantinelu.

"Vždy věříte, že vy nebo vaši spoluhráči v dalším střídání udělají něco, co tým vrátí do zápasu. Jsem rád, že se to povedlo, protože to vypadalo, že prohrajeme," řekl Kuzněcov.

Nejlepší tým NHL vyrovnal v předposlední minutě zásluhou T. J. Oshieho, který vstřelil gól i v prodloužení. Rozhodčí ale branku kvůli ofsajdu odvolali. Oshie ihned tušil, že gólu předcházelo postavení mimo hru. V prodloužení měl šanci i Vrána, ale v přečíslení dva na jednoho chytil jeho pokus lapačkou Antti Raanta.

"Vstali jsme z mrtvých," oddechl si trenér hostů Rick Tocchet. "Museli jsme překonat těžké překážky. Mají dobrý a talentovaný tým. Nemám radost, že jsme přišli o vedení 3:0, ale vyhráli jsme," uvedl. V nájezdech skórovali jen hráči Arizony, vítězný gól dal Nick Schmaltz.

Výsledky NHL:

Carolina - Ottawa 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Branky: 25. a 42. Aho, 1. Foegele, 18. Nečas, 33. H. Fleury, 37. D. Hamilton, 54. Dzingel, 58. Edmundson (Nečas) - 39. C. White, 50. B. Tkachuk. Střely na branku: 43:29. Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 12.356. Hvězdy zápasu: 1. Edmundson, 2. Aho, 3. Foegele (všichni Carolina).

Washington - Arizona 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 29. a 43. Kuzněcov (na první Vrána, na druhou Kempný), 59. Oshie - 15. Keller, 21. Fischer, 21. Grabner, rozhodující sam. nájezd Schmaltz. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov (Washington), 2. Raanta (Arizona), 3. Oshie (Washington).

6. Chicago 17 6 4 7 45:53 16
7. Minnesota 17 6 1 10 46:60 13