Nečas rozsekl další utkání. V celé NHL nikdo neřádí v prodloužení jako on

5. 4. 2023 8:22
Český hokejový útočník Martin Nečas gólem v prodloužení rozhodl o vítězství Caroliny 3:2 nad Ottawou a stal se největší hvězdou zápasu.
Martin Nečas slaví gól, kterým v prodloužení rozhodl o vítězství Caroliny nad Ottawou | Foto: Reuters

David Kämpf, Ondřej Palát a Dominik Kubalík v úterním programu NHL zaznamenali shodně jednu asistenci a radovali se z výher. Uspěli také čeští gólmani: Vítek Vaněček 22 zákroky přispěl k vítězství New Jersey 5:1 nad Pittsburghem a Petr Mrázek zlikvidoval 33 střel Calgary při výhře Chicaga 4:3.

Nečas v čase 64:19 vlétl do útočného pásma, na ose hřiště převzal přihrávku Bradyho Skjeie a z prostoru mezi kruhy vystřelil Carolině třetí výhru za sebou.

"Když jsem viděl, že Jarvis je v útočném pásmu sám proti dvěma obráncům, věděl jsem, že na mě bude čekat. Udělal to skvěle, poslal mi puk pod sebe a mně už zbývalo jen trefit branku," popsal rozhodující akci Nečas.

Český útočník rozhodl čtvrté prodloužení v sezoně a vládne v této statistice celé lize. "Řekl bych, že hra tři na tři je pro něj jako dělaná. Je velmi rychlý a má dobrou střelu. Když dostane prostor, aby se rozjel, dokáže toho využít a procpat se až k zakončení. Většina jeho branek v prodloužení plyne z jeho rychlosti," řekl o čtyřiadvacetiletém rodákovi z Nového Města na Moravě trenér Rod Brind'Amour.

Nečas se prosadil po osmi zápasech, ve kterých vyšel naprázdno, a přiblížil se třicetigólové hranici. S 28 trefami je druhým nejlepším českým střelcem v sezoně a Carolinu jako nejproduktivnější hráč týmu vede do play off. Hurricanes pět zápasů před koncem základní části drží první místo v Metropolitní divizi a v celé NHL jsou druzí za suverénním Bostonem.

V závěsu za Carolinou se drží hokejisté New Jersey. V zápase s Pittsburghem až do 47. minuty dávali góly pouze oni, za stavu 5:0 výsledek zkorigoval Bryan Rust, jenž připravil brankáře Vaněčka o čtvrté čisté konto v sezoně. Dvaadvacátý bod v ročníku zaznamenal Palát, jenž pro beka Dougieho Hamiltona připravil úvodní branku utkání.

Třemi góly řídil výhru Devils Dawson Mercer. Kanadský útočník je čtvrtým hráčem v historii klubu, který dal hattrick před 22. narozeninami. Tím prvním byl v sezoně 1992/93 český útočník Bobby Holík.

O čtyři body víc než Palát nasbíral v dosavadním průběhu ročníku Kämpf, jenž se v úterý podílel na jedné brance Toronta při výhře 4:2 nad Columbusem. Český útočník si 26. bodem vyrovnal maximum z minulé sezony a má pět zápasů na to, aby ho vylepšil.

Na osobní rekord útočí také Kubalík, jenž asistoval u čtvrté branky Detroitu při výhře 5:0 na ledě Montrealu. S 45 body za 20 gólů a 25 nahrávek mu k vyrovnání maxima z nováčkovské sezony 2019/20 chybí jediný bod. Souboj nejhorších týmů Atlantické divize rozhodl třemi body David Perron (2+1).

Gólman Mrázek 33 zásahy zkomplikoval Calgary boj o play off. Chicago díky jeho spolehlivému výkonu vyhrálo 4:3 a protrhlo černou sérii osmi porážek. Calgary ztratilo po čtyřech zápasech a z devátého místa na osmý Winnipeg stále ztrácí dva body.

Účast ve vyřazovacích bojích si zajistili hokejisté Colorada, kteří díky dvěma gólům a jedné asistenci Nathana MacKinnona porazili San Jose 4:3 v prodloužení.

Hvězdný Kanaďan díky tříbodovému večeru poprvé v kariéře překonal stobodovou hranici. Povedlo se mu to i přesto, že vynechal 11 zápasů kvůli zranění.

Důležitý krok k prvnímu postupu do play off v klubové historii udělal Seattle, jenž vyhrál ve Vancouveru 5:2 a na sedmém místě Západní konference má již sedmibodový náskok na deváté Calgary. Dvěma body se pod výhru Kraken podepsal Jordan Eberle.

Výsledky NHL:

Carolina - Ottawa 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 2. Kotkaniemi, 16. Skjei, 65. Nečas - 31. Giroux, 43. B. Tkachuk. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Skjei, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).

Toronto - Columbus 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 6. a 49. Aston-Reese, 28. Kerfoot (Kämpf), 59. Matthews - 13. Roslovic, 53. E. Robinson. Střely na branku: 50:26. Diváci: 18.597. Hvězdy zápasu: 1. Aston-Reese (Toronto), 2. Greaves (Columbus), 3. Kämpf (Toronto).

Montreal - Detroit 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky: 11. a 48. Perron, 5. Raymond, 28. Luff, 39. Veleno (Kubalík). Střely na branku: 24:21. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Veleno, 3. Czarnik (všichni Detroit).

Florida - Buffalo 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 16. Ekblad, 41. M. Tkachuk - 9. Cozens. Střely na branku: 36:40. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Montour, 3. Lyon (všichni Florida).

New Jersey - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 15., 40. a 43. Mercer, 9. Hamilton (Palát), 23. Meier - 47. Rust. Střely na branku: 36:23. Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval jednu branku z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 95,7 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Mercer, 2. Vaněček, 3. Hamilton (všichni New Jersey).

Nashville - Vegas 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 7. a 14. Novak, 64. Glass - 26. a 34. Pietrangelo. Střely na branku: 27:32. Diváci: 17.420. Hvězdy zápasu: 1. Glass, 2. Novak (oba Nashville), 3. Pietrangelo (Vegas).

Calgary - Chicago 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky: 12. Toffoli, 32. Hanifin, 54. Backlund - 6. a 42. Athanasiou, 20. Khaira, 44. A. Wagner. Střely na branku: 36:23. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 36 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 17.137. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou (Chicago), 2. Hanifin (Calgary), 3. Toews (Chicago).

St. Louis - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky: 6. Kyrou, 26. T. Pitlick, 29. Faulk, 60. Toropčenko - 46. J. van Riemsdyk, 52. Frost. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Faulk, 3. Kyrou (všichni St. Louis).

San Jose - Colorado 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 33. a 48. Labanc, 46. Peterson - 38. a 64. MacKinnon, 5. J. Johnson, 7. Rodrigues. Střely na branku: 31:42. Diváci: 11.067. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Kähkönen, 3. E. Karlsson (oba San Jose).

Los Angeles - Edmonton 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 51. Arvidsson - 32. Nugent-Hopkins, 53. Draisaitl, 59. Nurse. Střely na branku: 21:33. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Arvidsson (Los Angeles), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Vancouver - Seattle 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Branky: 5. E. Pettersson, 14. Beauvillier - 17. Gourde, 26. B. Tanev, 31. Eberle, 37. Schwartz, 59. Beniers. Střely na branku: 18:28. Diváci: 18.722. Hvězdy zápasu: 1. Eberle (Seattle), 2. Garland (Vancouver), 3. Tanev (Seattle).

2. x-Colorado 76 46 6 24 256:210 98
3. Minnesota 77 44 10 23 232:209 98

8. Anaheim 77 23 10 44 195:317 56

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi, "p" zisk Prezidentské trofeje.