Nečas poslal gólem zápas do prodloužení a zachránil Carolině rekordní sérii

2. 1. 2023 7:59
Martin Nečas šestnáctým gólem v sezoně NHL pomohl hokejistům Caroliny k výhře 5:4 po samostatných nájezdech na ledě New Jersey. Český útočník v závěru normální hrací doby vyrovnávacím gólem poslal zápas do prodloužení a Hurricanes pak protáhli klubovou rekordní sérii už na jedenáct výher.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Nečas v 56. minutě využil přesilovou hru. Druhý nejproduktivnější Čech v soutěži převzal puk za levým kruhem pro vhazování, vybruslil si s ním na osu hřiště a povedenou ranou švihem překonal Mackenzieho Blackwooda. Byl to jeho 36. bod v sezoně, do statistik se zapsal v pátém zápase za sebou.

V prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech se prosadil pouze Nečasův spoluhráč Andrej Svečnikov. "Nehráli jsme úplně povedený zápas. Oproti posledním duelům jsme dělali zbytečné chyby, které Devils dokázali trestat. Jsem rád, že jsme i přesto prodloužili vítěznou sérii," řekl trenér Caroliny Rod Brind'Amour.

Tomáš Hertl zaznamenal jednu asistenci při vítězství San Jose 5:2 nad Chicagem, za které odchytal celý zápas Petr Mrázek.

Také Hertl má po neděli na kontě 36 bodů (13+23). V souboji s Chicagem připravil pro Tima Meiera gól na 4:2. Sharks se z vítězství radovali po třech zápasech, v tabulce Západní konference přesto zůstali až na 14. místě.

Po bezbrankové první třetině domácí Blackhawks odskočili do dvoubrankového vedení, Sharks ale během tří minut ještě ve zbytku druhé části skóre otočili a nedopustili čtvrtou porážku v řadě. "Hráli jsme velmi dobře v první třetině, udávali tempo. A když je to pak 0:2, tak si říkáte: 'Znova už ne'," řekl trenér Sharks David Quinn, v jehož týmu se o obrat postaralo pět různých střelců. Švédský obránce Erik Karlsson díky dvěma asistencím bodoval ve třináctém utkání za sebou, což je klubový rekord, a za tu dobu nastřádal 21 bodů (2+19).

Mrázek prožil nevydařený večer. Šlo na něj 28 střel, úspěšnost zákroků měl 82,1 procenta a prohrál jedenáctý ze 14 zápasů, do kterých v dosavadním průběhu sezony naskočil. Chicago ve 36 utkáních nasbíralo pouze 20 bodů a zůstává nejhorším celkem celé NHL.

"Je to těžké. Prohráli jsme už spoustu duelů a nálada v kabině začíná upadat. Dnes jsme vedli 2:0, ale poté se naše hra opět rozpadla. Mohli jsme nový rok odstartovat vítězně, ale místo toho jsme opět prohráli," řekl zklamaný Patrick Kane, který ve 27. minutě vstřelil první gól zápasu.

O šestizápasovou sérii výher přišlo Buffalo, které nestačilo na Ottawu a z kanadského hlavního města si odvezlo porážku 1:3. Vítězný gól vstřelil ve 32. minutě sedmadvacetiletý Jake Lucchini, jenž se v NHL prosadil vůbec poprvé.

Po třech prohrách zabrali hokejisté Seattlu, kteří porazili 4:1 New York Islanders. Kraken o vítězství rozhodli ve druhé třetině, kdy dvěma góly odskočili na 3:1. Rozdílovou trefu vstřelil v čase 23:58 Eeli Tolvanen. Finský útočník dal gól hned v prvním zápase po příchodu z Nashvillu.

Lépe než Islanders se dařilo druhému newyorskému celku. Rangers porazili Floridu 5:3 a v tabulce Východní konference se posunuli na sedmou příčku. Dvěma góly řídil výhru Mika Zibanejad. Čech Filip Chytil vyšel popáté za sebou bodově naprázdno.

Výsledky NHL:

New Jersey - Carolina 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)

Branky: 47. a 54. Bratt, 37. J. Hughes, 49. Hischier - 28. a 49. Stepan, 39. S. Aho II, 56. Nečas, rozhodující sam. nájezd A. Svečnikov. Střely na branku: 28:46. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Bratt (New Jersey), 2. Stephan (Carolina), Hischier (New Jersey).

Florida - NY Rangers 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky: 34. Cousins, 40. Bennett, 43. E. Staal - 15. a 31. Zibanejad, 36. Kreider, 42. Trocheck, 51. Panarin. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.272. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Kreider (NY Rangers), 3. E. Staal (Florida).

Seattle - NY Islanders 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 10. A. Larsson, 24. Tolvanen, 34. Bjorkstrand, 60. B. Tanev - 18. Barzal. Střely na branku: 35:19. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Larsson, 2. Tolvanen , 3. Bjorkstrand (všichni Seattle).

Chicago - San Jose 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

Branky: 27. P. Kane, 34. Lafferty - 36. Gadjovich, 36. Vlasic, 39. Barabanov, 44. Meier (Hertl), 53. J. Svečnikov. Střely na branku: 22:28. Mrázek odchytal za Chicago 59 minut a 37 minut, inkasoval pět gólů z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 82,1 procenta. Diváci: 19.047. Hvězdy zápasu: 1. Barabanov, E. Karlsson, 3. Couture (všichni San Jose).

Ottawa - Buffalo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 1. a 59. Stützle, 32. Lucchini - 27. Girgensons. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.231. Hvězdy zápasu: 1. A. Forsberg, 2. Stützle, 3. Lucchini (všichni Ottawa).

2. Winnipeg 37 23 1 13 118:95 47
3. Minnesota 36 21 2 13 116:102 44
4. Colorado 35 19 3 13 105:101 41
5. St. Louis 37 17 3 17 114:135 37
6. Nashville 35 15 6 14 94:107 36
7. Arizona 35 13 5 17 102:128 31
8. Chicago 36 8 4 24 79:137 20