"Panebože!" Nečase sestřelili jako Jágra na olympiádě. Soupeře strašil rychlostí

jzp jzp
20. 4. 2021 14:37
Narazil do "zdi" tak tvrdě, že mu z ledu museli pomáhat. Bodyček na Martina Nečase vyvolal v nočním klání hokejové NHL mezi Tampou a Carolinou velké vášně a okamžitě vedl k bitce.
Hit na Martina Nečase | Video: Youtube.com

Nečas stál při hitu večera na špatné straně. "Panebože!" vyhrkli komentátoři v půlce třetí třetiny, když viděli, jak letí k zemi. Bodyčeky uprostřed hřiště nejsou ani v zámoří moc časté.

Českým fanouškům mohla srážka připomenout známý moment z olympiády ve Vancouveru 2010, kde Alexandr Ovečkin nevybíravě sestřelil Jaromíra Jágra.

Jenže zatímco slavná osmašedesátka doplatila na tvůrčí manévry, Nečas nemohl v dané situaci nic dělat. Jakmile v jízdě převzal přihrávku od obránce Jakea Gardinera, uviděl před sebou soupeřova útočníka Alexe Killorna. Prásk! Nečas zůstal ležet na ledě a hokejisté Caroliny přestali myslet na rozehranou přesilovku.

Za Killornem okamžitě vystartoval Gardiner. Jako by cítil vinu za nahrávku v nesprávnou chvíli. Bylo nicméně znát, že poslední bitku absolvoval před sedmi lety. Od zkušeného siláka Killorna, který rukavice občas přeci jen shodí, dostal rychlý výprask.

"Gards (Gardiner) není žádný rváč," řekl jiný bek Caroliny Brady Skjei. "Své spoluhráče ale chráníte, když musíte. Junior (Nečas) dostal pěkně tvrdý zásah, takže Gards udělal dobře, když se za něj postavil a začal se prát."

Podle rozhodčích byl hit na Nečase čistý. Killorna vyloučili akorát za bitku. Stejně tak Gardinera, kterému napařili ještě dvě minuty navíc za rozpoutání šarvátky. Carolina tím pádem přišla o přesilovku a ještě se musela bránit. Skóre 2:2 však udržela až do třetí sirény.

V prodloužení Tampa rozhodla po asistenci Killorna, který si díky dřívějšímu gólu a bitce připsal hattrick Gordieho Howea.

Po utkání vysvětloval, že sestřelení Nečase vzešlo z předzápasové přípravy. "Připravovali jsme se na něj," spustil. "Víme, že se v přesilovce dokáže rozjet hrozně rychle. V podstatě do mě vjel. Tak rychlý byl. Vlastně jsem se bál, že on srazí mě."

Carolina proti bodyčeku neprotestovala. "Já ho ani nemůžu komentovat, protože jsem se ještě nekoukal na záznam," prohlásil trenér Hurricanes Rod Brind'Amour. "Pokud ale rozhodčí neudělili žádný trest, museli usoudit, že to bylo v pohodě."

Přestože Nečas z ledu odjížděl s pomocí, na střídačce si na nic nestěžoval a do hry znovu naskočil ještě ve třetím dějství. Bod si nicméně nepřipsal. Po návratu Vincenta Trochecka, za něhož zaskakoval třeba v přesilovce, tolik nezáří, ale díky 33 bodům (11+22) v 41 zápasech stále patří k nejproduktivnějším Čechům.

Do utkání v Tampě zasáhl také domácí Ondřej Palát, který jednou asistoval, a na druhé straně Petr Mrázek, jenž chytil 33 z 36 střel a byl třetí hvězdou večera. Blýskl se hlavně za stavu 1:2, kdy lapačkou "okradl" o gól úplně osamoceného Patricka Maroona.

"Máme štěstí, že jsme získali alespoň bod," řekl kouč Brind’Amour. "Podle mě nás celý zápas držel nad vodou náš brankář."