Nečas asistoval u vítězné branky Caroliny, Hurricanes slaví pošesté v řadě

1. 2. 2023 7:41
Český hokejový útočník Martin Nečas asistencí pomohl Carolině k výhře nad Los Angeles 5:4 v prodloužení.
Sebastian Aho z Carolina se pokouší překonat obrannou hráz Los Angeles. Povedlo se mu to ovšem až v prodloužení | Foto: Reuters

Hokejisté Hurricanes zvítězili pošesté v řadě a v tabulce Východní konference si upevnili druhé místo.

Carolina po trefě Brenta Burnse ze 14. minuty vedla, druhou třetinu ale vůbec nezvládla. Hokejisté Los Angeles v ní čtyřmi brankami otočili vývoj duelu a přiblížili se k bodovému zisku.

Domácí Hurricanes se po nepovedené dvacetiminutovce dokázali zvednout a třemi góly si vynutili prodloužení.

V tom se na gól čekalo do poslední minuty. Nečas v přesilové hře posunul puk na Burnse, ten křižnou nahrávkou našel Sebastiana Aha, který ranou z pravého kruhu pro vhazování rozhodl o výhře Caroliny.

Nečas bodoval ve třetím prodloužení za sebou a celkově v něm získal již pátý bod.

Víckrát se nastaveném čase prosadil pouze šestibodový Jack Hughes z New Jersey. Rodák z Nového Města na Moravě v dosavadním průběhu sezony získal 46 bodů a upevnil si pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL.

Výsledky NHL:

Carolina - Los Angeles 5:4 v prodl. (1:0, 0:4, 3:0 - 1:0)

Branky: 14. Burns, 44. Stastny, 50. J. Staal, 53. Teräväinen, 65. S. Aho (Nečas) - 22. a 35. Kempe, 32. Fiala, 36. Kopitar. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.443. Hvězdy zápasu: 1. S. Aho, 2. Svečnikov, 3. J. Staal (všichni Carolina).

Montreal - Ottawa 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Branky: 52. a 55. Harvey-Pinard, 14. Dach, 40. Hoffman - 4. a 53. Stützle, 3. Giroux, 37. DeBrincat, 59. B. Tkachuk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Stützle (Ottawa), 2. Harvey-Pinard (Montreal), 3. Tkachuk (Ottawa).

Columbus - Washington 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 15. Peeke, 32. E. Robinson, 53. J. Gaudreau - 15. a 29. T. van Riemsdyk, 6. Hathaway, 61. Kuzněcov. Střely na branku: 34:34. Diváci: 17.879. Hvězdy zápasu: 1. T. van Riemsdyk (Washington), 2. J. Gaudreau (Columbus), 3. Kuzněcov (Washington).

2. Winnipeg 52 32 1 19 166:137 65
3. Minnesota 48 27 4 17 151:138 58
4. Colorado 48 27 3 18 151:133 57
5. Nashville 48 24 6 18 137:141 54
6. St. Louis 51 23 3 25 156:185 49
7. Arizona 50 16 6 28 131:177 38
8. Chicago 48 15 4 29 118:176 34