Nečas asistencí pomohl Carolině k výhře, je druhým nejproduktivnějším Čechem v NHL

2. 12. 2022 8:07
Hokejový útočník Martin Nečas jednou asistencí pomohl Carolině k výhře 6:4 na ledě St. Louis a potvrdil svou pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Carolina na ledě St. Louis prohrávala již 0:2, stačila ale pouhá minuta a hokejisté Hurricanes průběh utkání otočili. V polovině 26. minuty v přesilovce snížil Brent Burns na 1:2. O 20 sekund později vyrovnal Jordan Martinook a v čase 26:28 poslal Carolinu do vedení Seth Jarvis.

Jarvisovu branku připravil Nečas, jenž se ve středním pásmu vyhnul dvěma bránícím hráčům, zavezl puk do útočné třetiny a našel dvacetiletého Kanaďana ve výhodné střelecké pozici na pravém kruhu.

Blues zásluhou Toreyho Kruga vyrovnali, ve třetí části ale přidal dvě branky Martinook a svým druhým hattrickem v kariéře dovedl Hurricanes k výhře 6:4. "Dávat góly není hlavní náplní mé práce. O to jsem radši, že mi to tam dneska napadalo," řekl křídelník třetí útočné formace Hurricanes.

Třemi brankami na sebe upozornil také Jason Robertson, jenž dotáhl Dallas k výhře 5:0 nad Anaheimem. Americký křídelník prodloužil svou bodovou sérii na 17 zápasů a s 22 góly zvýšil svůj náskok v čele tabulky střelců. "Daří se mi dostávat do dobrých střeleckých pozic. Poté už jen stačí netrefit prvního protihráče," řekl Robertson.

"Je naší hlavní hvězdou, ale na tréninku jde příkladem. Hodně času tráví s námi brankáři, chce neustále střílet a dělat s námi nejrůznější cvičení. Očividně mu to prospívá," řekl brankář Jake Oettinger, který vychytal druhé čisté konto v sezoně.

Brankář Vítek Vaněček nezabránil domácí prohře New Jersey s Nashvillem. Devils podlehli Predators 3:4 v prodloužení a ztratili teprve druhý z posledních osmnácti zápasů.

Vaněček, jenž byl v NHL vyhlášen druhou hvězdou měsíce listopadu, inkasoval čtyři branky z 24 střel a pohledem statistik odchytal nejhorší zápas od zahajovacího utkání proti Detroitu. Devils se i tak osamostatnili v čele celé NHL, druhý Boston ztrácí jeden bod.

Výsledky NHL:

Buffalo - Colorado 4:6 (2:1, 1:4, 1:1)

Branky: 11. Peterka, 20. T. Thompson, 35. Cozens, 41. Tuch - 9. a 38. Compher, 29. a 32. MacKinnon, 30. Lehkonen, 60. Rantanen. Střely na branku: 28:34. Diváci: 12.805. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Compher (oba Colorado), 3. Thompson (Buffalo)

New Jersey - Nashville 3:4 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 22. Bahl, 23. Bratt, 25. Holtz - 1. a 61. R. Johansen, 20. Sissons, 60. Granlund. Střely na branku: 28:24. Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Diváci: 14.071. Hvězdy zápasu: 1. Johansen (Nashville), 2. Haula, 3. Bahl (oba New Jersey).

Philadelphia - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 52. Konecny - 17. a 28. Paul, 40. Colton, 50. Cole. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17.867. Hvězdy zápasu: 1. Paul, 2. Perry, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Pittsburgh - Vegas 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Branky: 23. McGinn, 34. Rakell, 48. Guentzel, 50. Kapanen - 4. Eichel, 18. Reily Smith, 42. Theodore. Střely na branku: 47:37. Diváci: 15.895. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen, 2. Guentzel, 3. McGinn (všichni Pittsburg).

St. Louis - Carolina 4:6 (1:0, 2:3, 1:3)

Branky: 12. Bučněvič, 23. Acciari, 36. Krug, 60. O'Reilly - 26., 56. a 60. Martinook, 26. Burns, 27. Jarvis (Nečas), 59. J. Staal. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.096. Hvězdy : 1. Martinook (Carolina), 2. Bučněvič (St. Louis), 3. Burns (Carolina).

Dallas - Anaheim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 5., 28. a 42. J. Robertson, 32. Kiviranta, 52. W. Johnston. Střely na branku: 41:31. Diváci: 18.012. Hvězdy zápasu: 1. J. Robertson, 2. Heiskanen, 3. Oettinger (všichni Dallas).

Calgary - Montreal 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 40. E. Lindholm - 1. Slafkovský, 47. Caufield. Střely na branku: 46:19. Diváci: 18.106. Hvězdy zápasu: 1. J. Allen, 2. Monahan (oba Montreal), 3. E. Lindholm (Calgary).

Minnesota - Edmonton 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky: 22. Eriksson Ek, 31. Kaprizov, 34. F. Gaudreau, 44. Steel, 52. Zuccarello - 12. Draisaitl, 25. McDavid, 60. Kostin. Střely na branku: 30:21. Diváci: 17.651. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Eriksson Ek, 3. Steel (všichni Minnesota).

Vancouver - Florida 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky: 33. Joshua - 32. a 52. Bennett, 19. M. Tkachuk, 19. Forsling, 20. Lomberg. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.052. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk , 2. Bennett 3. Knight (všichni Florida).

Seattle - Washington 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 34. Schwartz, 58. Gourde, 61. Beniers - 8. Fehérváry, 15. Sheary. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17:151. Hvězdy zápasu: 1. Beniers, 2. Grubauer, 3. Gourde (všichni Seattle).

Los Angeles - Arizona 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky: 14. a 49. Kopitar, 30. Moore, 39. Grundström, 59. Fiala - 13. Fischer, 25. Stecher, 28. Bjugstad. Střely na branku: 32:21. Vejmelka za Arizonu odchytal 59 minut a 31 vteřin, inkasoval 4 branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 13.764. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Guenther (Arizona).

3. Colorado 21 13 1 7 74:56 27
4. Minnesota 22 11 2 9 67:65 24
5. Nashville 22 11 2 9 59:69 24
6. St. Louis 23 11 0 12 67:84 22
7. Arizona 21 7 3 11 57:75 17
8. Chicago 22 6 4 12 56:83 16