Na led už nechoď. Duchene byl v NHL vyměněn během zápasu, po dvou střídáních chvátal na letiště

ČTK ČTK
6. 11. 2017 12:08
Odehrál dvě střídání, když se chystal znovu skočit do hry, zadrželi ho. Hokejový útočník Matt Duchene z Colorada byl totiž přímo během zápasu NHL vyměněn a místo na led chvátal na letiště, aby se co nejdřív dostal za novými spoluhráči z Ottawy.
Matt Duchene
Matt Duchene | Foto: Reuters

Ottawa - Kanadský hokejový útočník Matt Duchene bude v NHL hrát nově za Ottawu. Šestadvacetiletý centr mění dres poprvé v kariéře, dosud hrál za Colorado, které si ho v roce 2009 vybralo jako trojku draftu. Ve výměně tří týmů je dalším velkým jménem Kyle Turris, jenž vymění barvy Senators za dres Nashvillu.

Duchene ještě v neděli nastoupil za Colorado na ledě New York Islanders, ale ze hry byl v průběhu utkání stažen poté, co odehrál pouhá dvě střídání. Pak už se snažil co nejrychleji dostat na letiště a následně za novými spoluhráči.

Podle svých slov tušil, co je ve vzduchu. "Všiml jsem si, jak tam spolu na střídačce mluví. Bylo to strašně zvláštní, ale zároveň jsem trochu očekával, že to proběhne podobně podivným způsobem. I to k tomu ale patří. Je to byznys. A já budu mít alespoň jednou dobrou historku," řekl Duchene.

Na výměně našel i další pozitivum. "Senators mají mužstvo, které může vyhrát Stanley Cup. Jsem nadšený, že jdu právě tam. Bude paráda být blízko domova," uvedl Duchene.

V tomto ročníku odehrál 14 utkání a nasbíral 10 bodů za čtyři branky a šest nahrávek. V minulé sezoně, jejíž základní část končilo Colorado jako nejhorší mužstvo soutěže s pouhými 48 body, odehrál Duchene 77 zápasů a zaznamenal 41 bodů (18+23), ale měl špatnou bilanci minus 34 bodů v hodnocení účasti na ledě - vůbec nejhorší v celé lize.

Součástí výměny byla i další trojka draftu (2007) Turris. Osmadvacetiletý centr putoval nejprve do Colorada, které ho obratem poslalo do Nashvillu, kde Turris podepsal nový šestiletý kontrakt na 36 milionů dolarů. Po této sezoně, v níž si připsal za 11 startů devět bodů (3+6), mu vyprší stávající pětiletá smlouva.

Colorado získalo v rámci transakce z Ottawy brankáře Andrewa Hammonda a útočníka Shanea Bowerse, ale i volbu v prvním kole příštího draftu a právo volby ve třetím kole draftu 2019. Z Nashvillu zamířili k Avalanche bek Samuel Girard, útočník Vladislav Kameněv a volba ve druhém kole draftu v příštím roce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy