Mrázkův zákrok terčem sváru. Tahle liga je jeden velký vtip, zuřil kouč Caroliny

13. 8. 2020 15:11
Trenér hokejistů Caroliny Rod Brind'Amour dostal pokutu 25.000 dolarů (550.000 korun) za kritické vyjádření ke gólové situaci ze středečního zápasu s Bostonem, který Hurricanes prohráli 2:3 v druhém prodloužení. Dalších 25.000 dolarů mu vedení NHL vyměřilo podmíněně.
Petr Mrázek v utkání proti Bostonu
Petr Mrázek v utkání proti Bostonu | Foto: Reuters

Brind'Amoura rozzlobilo posouzení situace před druhým gólem Bruins, proti němuž vznesl protest. Podle zástupců Caroliny brance předcházela přihrávka rukou. Podle sudího ale brankář Petr Mrázek před dorážkou přikryl puk rukavicí a o přihrávku rukou se tak nejednalo. Pokud to tak ale bylo, měl rozhodčí podle Hurricanes přerušit hru, když měl Mrázek kotouč pod kontrolou.

"Právě kvůli tomuhle je podle mého názoru liga jeden velký vtip. Tohle bylo místo činu," řekl Brind'Amour podle The News&Observer.

Bostonu pomohl k výhře David Pastrňák, který si připsal gól a nahrávku na vítěznou branku v druhém prodloužení. V dresu Bruins skóroval i David Krejčí, u jehož trefy asistoval další český útočník Ondřej Kaše.