Mrázkův den. Český gólman pomohl Carolině k výhře 30 zákroky i asistencí

31. 3. 2019 7:20
Petr Mrázek vychytal v odpoledním utkání NHL hokejistům Caroliny vítězství 5:2 nad Philadelphií, které Flyers definitivně vyřadilo ze hry o play off.
Petr Mrázek v dresu Caroliny.
Petr Mrázek v dresu Caroliny. | Foto: ČTK

Český gólman měl 30 zákroků, připsal si i asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hurricanes, v jejichž dresu Teuvo Teräväinen a Dougie Hamilton skórovali během 21 sekund ve 14. minutě, zvýraznili v závěru vítězství dvěma góly do prázdné branky při power play soupeře. U čtvrté trefy Jaccoba Slavina v 59. minutě si připsal druhou asistenci Mrázek, jenž zastavil puk za brankou.

Český gólman měl nejvíce práce ve třetí třetině, kdy Carolinu výrazně podržel 16 zákroky. Do statistik se nezapsali jeho krajané Jakub Voráček a Radko Gudas z Philadelphie.

Útočník Tomáš Hertl pomohl v sobotním utkání NHL jednou trefou k výhře San Jose 4:3 v prodloužení nad Vegas a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hertl skóroval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, když na začátku druhé třetiny vyrovnal na 1:1. Odchovanec pražské Slavie se neukvapil při dorážce, položil si obránce a přesně zamířil. Český útočník měl prsty i u vyrovnávací branky na 2:2. Hertl převzal ve středním pásmu puk, prokličkoval se až k zakončení, ale neuspěl. Odražený kotouč si ale našel Evander Kane, který pohodlně skóroval střelou do odkryté branky. Zápas rozhodl v prodloužení Brent Burns a San Jose přerušilo sérii sedmi proher.

Neprosadily se ani české ofenzivní opory Bostonu David Pastrňák a David Krejčí v zápase s Floridou. Panthers na ledě Bruins vyhráli 4:1 a ukončili tak jejich dvanáctizápasovou domácí vítěznou sérii.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 34. Acciari - 16. a 58. Dadonov, 14. Sheahan, 35. Brouwer. Střely na branku: 31:23. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Luongo, 2. Dadonov, 3. Ekblad (všichni Florida).

Carolina - Philadelphia 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

Branky: 14. T. Teräväinen, 14. Hamilton, 52. Faulk, 59. Slavin (Mrázek), 60. B. McGinn - 13. Giroux, 54. Lindblom. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celé utkání, inkasoval 2 góly z 32 střel a úspěšnost zákroků měl 93,75 procenta. Střely na branku 32:32. Diváci: 17.833. Hvězdy utkání: 1. Hamilton, 2. Mrázek, 3. T. Teräväinen (všichni Carolina).

Ottawa - Toronto 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 26. a 59. Duclair, 35. Pääjärvi, 47. Ceci - 46. Matthews, 46. C. Brown. Střely na branku: 22:44. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Duclair, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Washington 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)

Branky: 38. J. T. Miller, 44. T. Johnson, 60. Kučerov - 8. a 28. Bäckström, 11. a 16. Oshie, 55. a 57. Ovečkin. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström (oba Washington), 3. T. Johnson (Tampa Bay).

New Jersey - St. Louis 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 25. Stafford (Zacha), 37. J. Anderson - 16. Thomas, 36. Bozak, 65. Dunn. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Dunn, 2. Bozak (oba St. Louis), 3. J. Anderson (New Jersey).

NY Islanders - Buffalo 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 29. a 47. Beauvillier, 8. Eberle, 40. Dal Colle, 41. Pulock - 54. Olofsson. Střely na branku: 38:32. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Beauvillier, 3. Pulock (všichni NY Islanders).

Winnipeg - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 52. Perreault - 18. Armia, 40. Petry, 60. Weal. Střely na branku: 24:44. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Armia, 3. Domi (oba Montreal).

Nashville - Columbus 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Branky: 9. Arvidsson, 33. F. Forsberg - 1. a 36. Atkinson, 16. D. Savard, 20. Bjorkstrand, 34. Jenner. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17.751. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Atkinson, 3. Duchene (všichni Columbus).

San Jose - Vegas 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 21. Hertl, 48. E. Kane, 52. Vlasic, 61. Burns - 4. W. Karlsson, 26. Eakin, 53. Theodore. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Hertl (oba San Jose), 3. W. Karlsson (Vegas).

Vancouver - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 5. Schaller, 12. Bärtschi, rozhodující sam. nájezd Markus Granlund - 50. Cogliano (Faksa), 55. Radulov. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.663. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Radulov (Dallas), 3. L. Schenn (Vancouver).

Edmonton - Anaheim 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky: 54. Gagner - 22., 29. a 36. Rakell, 16. Perry, 42. D. Shore. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Gagner (Edmonton).

Los Angeles - Chicago 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 37. Wagner, 56. Amadio, 65. Doughty - 22. DeBrincat, 44. E. Gustafsson. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty (Los Angeles), 2. P. Kane (Chicago), 3. Wagner (Los Angeles).