Mrázek vychytal v NHL po měsíci výhru, McDavid překonal hranici 100 bodů

18. 2. 2023 7:33
Petr Mrázek zastavil v NHL na ledě Ottawy 28 střel a dovedl hokejisty Chicaga k vítězství 4:3 v prodloužení. Český gólman si připsal výhru poprvé od 19. ledna. Filip Chytil pomohl asistencí k vítězství New Yorku Rangers 5:4 po nájezdech v Edmontonu, v rozstřelu se ale neprosadil. Na straně poražených přihrál Connor McDavid na dva góly a je prvním hráčem, který nasbíral v sezoně 100 bodů (42+59).
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: Reuters

Patrick Kane dostal Chicago do vedení už po 44 sekundách hry, ale Ottawa otočila na 3:1. Shane Pinto vyrovnal tečí a další dvě branky vstřelili domácí na začátku třetí třetiny. Claude Giroux překonal Mrázka bekhendovým blafákem mezi betony a Brady Tkachuk zakončil povedenou souhru do prázdné branky.

Chicago se ale nevzdalo a utkání překlopilo na svou stranu z rychlých protiútoků. Sam Lafferty snížil v 51. minutě z úniku v oslabení a Kane se prosadil v čase 56:55 z přečíslení dva na jednoho. Z dalšího brejku ukončil zápas Andreas Athanasiou. Mrázek tak dosáhl výhry po měsíci, v posledních šesti startech vychytal týmu pouze bod.

Edmonton vedl i díky McDavidovým akcím ve 13. minutě 3:0 a po první třetině 4:1. Na obratu Rangers, kteří vyhráli posedmé v řadě, se podílel dvěma góly Chris Kreider. Po Chytilem vyhraném vhazování vstřelil v úvodu třetí třetiny kontaktní branku Alexis Lafreniére, který rozhodl v šestém kole i nájezdy. V rozstřelu dostal důvěru i Chytil, ale gólman Jack Campbell zastavil jeho pokus betonem.

NY Islanders - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Branky: 14. a 40. Lee, 35. a 46. Nelson, 58. Parise - 24. a 39. Rakell, 12. Crosby, 26. Zucker. Střely na branku: 28:44. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Lee, 3. Parise (všichni NY Islanders).

Ottawa - Chicago 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 28. Pinto, 43. Giroux, 45. B. Tkachuk - 1. a 57. P. Kane, 51. Lafferty, 63. Athanasiou. Střely na branku: 31:32. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Stützle, 3. B. Tkachuk (oba Ottawa).

Minnesota - Dallas 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 47. Zuccarello, rozhodující sam. nájezd Boldy - 51. Jamie Benn. Střely na branku: 32:30. Diváci: 19.239. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Boldy (oba Minnesota), 3. Oettinger (Dallas).

Anaheim - Los Angeles 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Branky: 26. Shattenkirk, 43. McTavish, 54. Vatrano - 33. a 56 Arvidsson, 15. Lizotte, 38. Kempe, 50. Kopitar, 59. Fiala. Střely na branku: 27:41. Diváci: 17.272. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. McTavish (Anaheim), 3. Fiala (Los Angeles).

Edmonton - NY Rangers 4:5 po sam. nájezdech (4:1, 0:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 8. Nugent-Hopkins, 13. Barrie, 13. Ryan, 19. Draisaitl - 14. a 27. Kreider, 42. a rozhodující sam. nájezd Lafreniére (na první Chytil), 54. Zibanejad. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Kreider (NY Rangers), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).