15. 10. 2018 9:09
Tomáš Hertl si připsal jednu asistenci, i jeho San Jose se však muselo sklonit před New Jersey.
hokej, NHL 2018/2019, Winnipeg - Carolina, brankář Petr Mrázek | Video: Youtube.com

New York - Hokejový brankář Petr Mrázek kryl v NHL 23 střel a zneškodnil i akci, kdy se na něho řítili dva protivníci, ale s Carolinou prohrál ve Winnipegu 1:3. Ze tří utkání nedělního programu NHL bodoval z českých hráčů pouze Tomáš Hertl. Pražský rodák asistoval u jednoho gólu San Jose, které podlehlo v New Jersey 2:3.

Mrázek v předchozím startu pustil pět gólů, ale tentokrát držel Carolinu skvělými zákroky. Nejlepší ze všech vytáhl v polovině zápasu, kdy za bezbrankového stavu vychytal přečíslení dva na nikoho. Útočníci Winnipegu Nikolaj Ehlers a Patrik Laine si rychle vyměnili kotouč, ale český gólman jejich záměr přečetl a střelu prvně jmenovaného vyrazil betonem.

"Mraz dnes chytal velmi, velmi dobře. Udělal několik důležitých zásahů. Držel nás," řekl asistent kapitána Caroliny Jordan Staal. Na druhé straně se ale také překonával Laurent Brossoit, který si připsal 42 zákroků. "Měli jsme po celý zápas nohu na plynu. Pořád jsme se snažili, tlačili, chodili do nich. Ale jejich gólman chytal skvěle stejně jako náš. Myslím si, že jsme si zasloužili bodovat," uvedl útočník Caroliny Micheal Ferland.

Mrázek inkasoval poprvé ve 44. minutě, kdy Blake Wheeler uvolnil v přesilové hře Lainea, který střelou z první nedal českému brankáři šanci. Z dorážky vyrovnal Ferland, ale Carolina přesto poprvé v sezoně nebodovala, protože v 58. minutě překonal Mrázka z blízka Bryan Little.

"Dostal jsem skvělou přihrávku přímo na čepel. Viděl jsem, že tam mám trochu místa, málem mi to ale chytil lapačkou," popsal vítězný gól Little. Třetí gól padl při hře bez brankáře, trefil se Kyle Connor.

Carolina nedosáhla na body až v šestém utkání sezony. "Každý říká, že Winnipeg je jedním z kandidátů na vítězství ve Stanleyově poháru. Ale necítil jsem, že by nás přehráli. Vyrovnali jsme se jim a mohli jsme tu i vyhrát. Celkově jsem spokojený s naším herním projevem," řekl trenér Hurricanes Rod Brind'Amour.

New Jersey si udrželo neporazitelnost, přestože se San Jose prohrávalo 0:1 a 1:2. U druhé branky hostů asistoval Hertl, po jehož přihrávce Loganu Coutureovi trochu utekl puk, ale celou akci dokončil Timo Meier.

Devils pokaždé vyrovnali zásluhou Kylea Palmieriho, který i ve třetím utkání sezony dal dvě branky. V historii NHL odstartovali nový ročník alespoň dvěma góly ve třech úvodních zápasech jen tři hráči - Patrick Marleau (2012), Peter Štastný (1982) a Cy Denneny (1917). "Dostávám se k dorážkám, mám štěstí," komentoval Palmieri střeleckou formu. Obrat završil ve 44. minutě Jean-Sebastien Dea.

Pavel Zacha vyšel opět naprázdno, ale zatímco v předchozích dvou zápasech získal kladný bod do statistiky +/-, tak tentokrát byl na ledě u obou inkasovaných branek.

St. Louis, do jehož základní sestavy se nevešel Jakub Jeřábek, neudrželo v zápase s Anaheimem ve třetí třetině vedení 2:1 a prohrálo 2:3. Duel rozhodl v 55. minutě Andrew Cogliano.

Výsledky NHL

New Jersey - San Jose 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 28. a 41. Palmieri, 44. Dea - 24. Pavelski, 36. Meier (Hertl). Střely na branku: 36:39. Diváci: 13.809. Hvězdy utkání: 1. Palmieri, 2. Dea, 3. Hall (všichni New Jersey).

St. Louis - Anaheim 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky: 32. Steen, 36. Bozak - 19. Silfverberg, 48. Street, 55. Cogliano. Střely na branku: 31:31. Diváci: 16.562. Hvězdy zápasu: 1. Cogliano (Anaheim), 2. Steen, 3. Tarasenko (oba St. Louis).

Winnipeg - Carolina 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 45. Laine, 58. Little, 60. Connor - 48. Ferland. Střely na branku: 26:43. Mrázek odchytal za Carolinu 58:02 minuty, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Morrissey, 3. Little (všichni Winnipeg).