Mrázek pomohl Chicagu k výhře nad Buffalem, Gudas jednou asistoval

18. 1. 2023 6:48
Hokejový brankář Petr Mrázek 30 zásahy pomohl Chicagu k domácí výhře nad Buffalem 4:3 v prodloužení. Blackhawks i přes vítězství ve čtvrtém z posledních pěti zápasů zůstávají na chvostu Západní konference.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: Reuters

Mrázek pomohl Chicagu k výhře spolehlivým výkonem a odčinil nevydařené utkání proti Seattlu, ve kterém za 12 minut inkasoval čtyři branky z pěti střel. "Poslední zápas byl opravdu drsný. Jsem rád, jak jsme na něj dnes zvládli odpovědět," řekl český gólman.

Chicago ve třetí třetině smazalo dvoubrankové manko a vynutilo si prodloužení. O vyrovnání se v poslední minutě základní hrací doby postaral Seth Jones, jehož nahození od modré čáry zapadlo až za brankáře Craiga Andersona. Druhý gól v utkání přidal Jones v nastavení.

Rozhodující akce začala zákrokem českého brankáře proti střele Caseyho Mittelstadta. Odražený puk sebral Tyler Johnson, jenž v přečíslení našel Jonese a ten bekhendem usměrnil puk mezi brankářovy betony.

"Ukázali jsme charakter. Po nevydařeném vystoupení se Seattlem a dvou slabších třetinách jsme se ve třetí části zvedli, soupeře jsme zatlačili a dokázali jsme si, že umíme vyhrávat," uvedl Mrázek.

Toronto porazilo Floridu 5:4 v prodloužení a uspělo po dvou prohrách za sebou. Maple Leafs nezvládli úvod zápasu a po 22 minutách prohrávali 2:4. Zásluhou tref Austona Matthewse a Williama Nylandera si vynutili prodloužení, ve kterém Nylander vstřelil svou druhou brankou rozhodl. Gudas v závěru první třetiny připravil gól pro Joshuu Mahuru a bodoval poprvé od konce listopadu. Centr třetí formace Toronta David Kämpf se do statistik nezapsal.

Dvěma asistencemi přispěl k výhře Maple Leafs Mitchell Marner, jenž prodloužil svou domácí bodovou sérii na 19 zápasů. "Abych řekl pravdu, vůbec takové věci nesleduji. Soustředím se na to, abychom vyhrávali jako tým, ne na osobní statistiky. Jsem ale rád, že se mi před našimi fanoušky tak daří," uvedl nejproduktivnější hráč Toronta.

Toronto - Florida 5:4 v prodl. (2:3, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 46. a 62. Nylander, 3. D. Hunt, 16. Kerfoot, 40. Matthews - 2. Verhaeghe, 13. Lundell, 19. Mahura (Gudas), 22. Barkov. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Marner, 3. Samsonov (všichni Toronto).

Montreal - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 28. a 34. Dadonov, 30. Hoffman, 45. Josh Anderson - 22. Connor. Střely na branku: 28:26. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Barron, 2. Dadonov, 3. Dach (všichni Montreal).

Philadelphia - Anaheim 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 14., 43. a 60. Hayes, 33. Ristolainen, 40. Frost - 28. Henrique, 59. Vatrano. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16.312. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Ristolainen, 3. Frost (všichni Philadelphia).

Arizona - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 32. Bjugstad, 47. Boyd, 48. Guenther, rozhodující sam. nájezd Schmaltz - 29. Larkin, 45. P. Suter, 46. Perron. Střely na branku: 23:40. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Guenther, 3. Boyd (všichni Arizona).

Chicago - Buffalo 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 60. a 63. S. Jones, 9. Murphy, 42. Kurashev - 13. V. Olofsson, 20. Tage Thompson, 27. Krebs. Střely na branku: 26:33. Petr Mrázek za Chicago odchytal 61 minut a 43 sekund, inkasoval tři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Diváci: 16.363. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Kurashev, 3. Murphy (všichni Chicago).

Edmonton - Seattle 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 15. McDavid, 24. Ryan, 33. Foegele, 42. Hyman, 50. R. McLeod - 4. Eberle, 41. Dunn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.183. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Holloway, 3. Foegele (všichni Edmonton).

Washington - Minnesota 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky: 19. Fehérváry, 26. D. Strome - 21. a 39. Spurgeon, 34. Brodin, 60. J. Eriksson Ek. Střely na branku: 36:22. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Gustavsson (oba Minnesota), 3. Fehérváry (Washington).

Nashville - Columbus 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 26. Glass, 37. Trenin - 50. Nyquist. Střely na branku: 28:40. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Glass, 3. Trenin (všichni Nashville).

2. Winnipeg 45 29 1 15 148:118 59
3. Minnesota 43 25 4 14 138:120 54
4. Nashville 44 21 6 17 122:128 48
5. Colorado 42 22 3 17 131:121 47
6. St. Louis 45 22 3 20 141:160 47
7. Arizona 44 14 5 25 119:161 33
8. Chicago 42 12 4 26 98:157 28