Má z Canadiens udělat lepší tým. Olympijská vítězka bude celku NHL pomáhat s rozvojem

Sport Sport
7. 6. 2022 18:22
Celek NHL Montreal Canadiens angažoval trojnásobnou olympijskou vítězku Marie-Philip Poulinovou do širšího realizačního kádru, aby pýše druhého největšího kanadského města pomohla "být lepším týmem".
Marie-Philip Poulinová slaví zlato na OH v Pekingu
Marie-Philip Poulinová slaví zlato na OH v Pekingu | Foto: Reuters

Kanadská hokejistka, která se svými spoluhráčkami slavila olympijský triumf v letech 2010, 2014 a 2022, zaujala post konzultantky hráčského rozvoje. Ve své vlastní hráčské kariéře hodlá pokračovat.

"Marie-Philip je jednou z nejlepších hokejistek planety, dosáhla na úspěchy na té nejvyšší úrovni. Z toho mohou těžit naši hráči. Její znalosti, schopnost vést a vidění hry udělá z Canadiens lepší organizaci," řekl generální manažer Habs Kent Hughes. Poulinová bude v případě potřeby pomáhat hráčům na ledě i při analýze videa.

"Její příchod je krokem vpřed," míní majitel klubu Geoff Molson o 31leté Poulinové.

Vedle čtyř cenných olympijských kovů (byla také druhá v roce 2018 v Pchjongčchangu) má rodačka z Quebecu ve sbírce také devět cenných kovů ze světového šampionátu včetně dvou titulů.

Poulinová se na ledě osvědčila jako skutečný lídr, protože při všech třech triumfech na olympiádě právě ona vstřelila ve finále vítězný gól.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy