Místo rekordu dvanáct minut trestů. Hronek už na další bod nedosáhl

9. 12. 2022 7:34
V jedenácti utkáních venku od začátku nového ročníku NHL Filip Hronek bodoval, v tom dvanáctém už to nedokázal. Český zadák Detroitu tak na rekord soutěže nedosáhl, jeho celek navíc na ledě Floridy podlehl 1:5.
Český obránce Detroitu Filip Hronek (vpravo) atakuje Eetua Luostarinena z Floridy | Foto: Reuters

Hronek v utkání jednou vystřelil, připsal si tři srážky a v 57. minutě byl vyloučen za hrubost. Od rozhodčích navíc vyfasoval osobní trest, celkem si tak připsal dvanáct trestných minut. Český obránce zaznamenal i dva záporné body stejně jako jeho parťák z útoku Dominik Kubalík.

Florida, která opět postrádala v zadních řadách Radko Gudase, rozhodla třemi góly na přelomu první a druhé třetiny. Skóre otevřel Chris Tierney a po přestávce zvýšili vedení Eetu Luostarinen s Joshem Mahurou.

V polovině utkání snížil v přesilové hře Jonatan Berggren, ale ještě před druhou sirénou dali výsledku konečnou podobu Matt Kierstad s Matthew Tkachukem.

"Do prvního gólu jsme hráli dobře, pak jsme se sesypali," prohlásil kouč Detroitu Derek Lalonde. "Dopustili jsme se hodně ztrát, prohrávali jsme osobní souboje. Zakládáme si na tom, že soupeřům nedáme moc prostoru, ale upustili jsme i od toho. Jsem zklamaný. Floridě jsme to hodně usnadnili," zhodnotil.

David Kämpf přispěl jedním gólem k výhře Toronta 5:0 nad Los Angeles, skóroval poprvé od konce října. Bezbrankový stav vydržel až do 26. minuty, poté domácí nasázeli tři góly během 66 vteřin.

Skóre otevřel z přesilové hry Pierre Engvall a z rychlého protiútoku zvýšil střelou z levého kruhu Kämpf, který v předchozích devatenácti zápasech sbíral jen asistence (7). Vydařenou pasáž korunoval William Nylander bekhendovým blafákem.

Ještě ve druhé třetině se prosadil i Mitchell Marner, který bodoval ve 21. utkání v řadě, a výhru zpečetil Auston Matthews. Toronto neinkasovalo ve druhém utkání za sebou a nulu si připsal Ilja Samsonov, který zastavil 29 střel.

"V obraně i útoku jsme dominovali. Celý tým odvedl neskutečnou práci," pochvaloval si Samsonov, první hvězda zápasu. Na začátku třetí třetiny jej zachránila i trenérská výzva a gól byl kvůli ofsajdu odvolán.

Kouč Los Angeles Todd McLellan byl z výkonu týmu rozladěný. "Byli jsme slabí a pomalí. Jsem zklamaný, protože taková slova jsem nepoužil hodně dlouho," řekl.

Jeho svěřenci nevyužili na začátku třetí třetiny ani dlouhou pětiminutovou přesilovou hru, kterou dostali za seknutí Engvalla do hlavy Seana Durziho. Nešlo ale o nic vážného, obránce Kings vzápětí naskočil do početní výhody.

David Rittich plnil roli náhradního gólmana Winnipegu při vítězství 5:2 na ledě St. Louis. Režíroval ho Pierre-Luc Dubois, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Jets vedli ve 25. minutě 3:0, domácí dvakrát snížili na rozdíl dvou branek (1:3 a 2:4).

Dallas zdolal i bez bodového příspěvku Radka Faksy na svém ledě Ottawu 4:3 v prodloužení. První dva góly vstřelil domácí obránce Miro Heiskanen, kanadský klub ale vývoj otočil: postupně se prosadili Derick Brassard, Thomas Chabot a Travis Hamonic. Stars vyrovnali v 55. minutě po trefě Nilse Lundkvista a prodloužení rozhodl Tyler Seguin.

Tampa Bay porazila Nashville 5:2. Finalista posledního ročníku měl bleskový nástup, ve třetí minutě vedl 2:0, ale do třetí části šly týmy za nerozhodného stavu. Zápas zlomil Brayden Point, jenž skóroval v utkání dvakrát. Jon Cooper si připsal v roli trenéra 450. výhru v 741. utkání. Této mety nedosáhl nikdo rychleji.

Výsledky NHL:

Toronto - Los Angeles 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky: 26. Engvall, 26. Kämpf, 27. W. Nylander, 34. Marner, 50. Matthews. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18:567. Střely na branku: 1. Samsonov, 2. Marner, 3. W. Nylander (všichni Toronto).

Florida - Detroit 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Branky: 19. Tierney, 22. Luostarinen, 23. Mahura, 35. Kiersted, 36. M. Tkachuk - 29. Berggren. Střely na branku: 41:20. Diváci: 14.961. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Tierney, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

St. Louis - Winnipeg 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 39. Thomas, 51. Leivo - 16. a 48. Dubois, 21. Connor, 25. Wheeler, 59. Perfetti. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. O´Reilly (St. Louis).

Dallas - Ottawa 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 6. a 7. Heiskanen, 55. Lundkvist, 65. Seguin - 14. Brassard, 19. Chabot, 42. Hamonic. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.023. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Heiskanen, 3. Lundkvist (všichni Dallas).

Tampa Bay - Nashville 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 2. a 43. B. Point, 3. Perry, 48. Paul, 56. Hagel - 11. Jankowski, 33. Carrier. Střely na branku: 32:36. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Elliott, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

2. Winnipeg 25 17 1 7 84:63 35
3. Minnesota 25 13 2 10 81:79 28
4. Colorado 24 13 1 10 78:70 27
5. Nashville 24 12 2 10 65:75 26
6. St. Louis 27 12 0 15 82:105 24
7. Arizona 24 7 4 13 63:89 18
8. Chicago 25 7 4 14 61:91 18