Mazanec se vrátil z farmy v AHL zpět do prvního týmu Nashvillu

ČTK ČTK
14. 11. 2016 20:43
Český hokejový brankář Marek Mazanec se po šesti dnech vrátil z farmy v Milwaukee z nižší AHL zpět do prvního týmu Nashvillu. Za Predators v této sezoně NHL nastoupil pětadvacetiletý odchovanec Písku dvakrát. Za Milwaukee během minulého týdne odchytal Mazanec dva zápasy. Ve středu se podílel na vítězství nad celkem Chicago Wolves 5:4 v prodloužení a v sobotu nezabránil porážce 3:4 v prodloužení s Grand Rapids. Měl tak průměr 3,90 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 84,9 procenta. V dresu Nashvillu dostal v tomto ročníku za jedničkou Pekkou Rinnem příležitost jen na 83 minut a 22 vteřin. Má průměr 5,04 gólu na utkání a úspěšnost zákroků 80,6 procenta.
NHL: Marek Mazanec inkasuje gól proti Edmontonu
NHL: Marek Mazanec inkasuje gól proti Edmontonu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Egypský soud potvrdil trest smrti pro 12 členů Muslimského bratrstva, podílely se na krvavých demonstracích v roce 2013

Nejvyšší soud v Egyptě v pondělí potvrdil trest smrti pro 12 významných členů Muslimského bratrstva za podíl na demonstracích v roce 2013, které skončily smrtí stovek demonstrantů a několika policistů. Proti verdiktu není možné se odvolat. Trest oběšením ještě musí potvrdit prezident Abdal Fattáh Sísí. S odvoláním ne egyptské soudní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Pondělní rozsudek i rostoucí počet poprav v Egyptě za Sísího vlády kritizuje organizace Amnesty International.

Muhammad Mursí se v červnu 2012 stal prvním demokraticky zvoleným prezidentem Egypta, byl kandidátem Muslimského bratrstva. Jeho vládu v roce 2013 ukončila armáda, na protest proti jeho svržení lidé vyšli do ulic. Policisté rozehnali dva protesty Mursího stoupenců, o život tehdy přišlo několik set demonstrujících. Rozlícený dav pak vtrhl do policejní stanice na káhirském předměstí Kardása a zabil tam 13 policistů.

Další zprávy