Trest pro Domiho je dárek, štve napadeného Ekblada. Podle soka si za monokly může sám

jzp jzp
22. 9. 2018 12:11
Aaron Ekblad, jehož tvář hyzdí hned dva monokly, okomentoval po krátké odmlce nevybíravý útok Maxe Domiho.
Podívejte se, jak Max Domi poslal k ledu floridského Aarona Ekblada. | Video: Youtube.com

Praha - Jakkoliv to zní politováníhodně, zatím největší událostí přípravy na nadcházející ročník hokejové NHL je řádění montrealského forvarda Domiho, který zlomil nos obránci Ekbladovi z Floridy.

Drsný moment vzešel v noci na čtvrtek z běžného pošťuchování u mantinelu. Domi znenadání vypěnil a jasnými gesty navrhl bitku. Přestože Ekblad vůbec nereagoval, agresor začal tasit pěsti. V jednu chvíli dokonce shodil rukavici, praštil svou oběť přímo do obličeje a poslal ji k ledu.

Ekblad se o pár chvil později zvedal zkrvavený. Z obličeje mu přitom šel vyčíst nechápavý výraz.

Domi, který nastoupil za Montreal vůbec poprvé, okamžitě zamířil do sprch. Následně vyfasoval stopku na zbytek přípravných duelů. 

"Je to tak trochu dárek," okomentoval nyní trest Ekblad, jenž má zlomený nos a hned dva monokly. "Nechci se moc vyjadřovat k rozhodnutí ligy, ale myslím, že je špatné." Domi sice v přípravě dohrál, ale do ostrých zápasů naskočit může, což znamená, že o část výplaty nepřijde.

A samotný incident? "Prostě pitomost," vypálil 22letý obránce Floridy. "Myslím, že (Domi) je hloupý, když něco takového dělá. Ale to je hokej. Nakonec dojde k vyřízení účtů."

Další klání mezi Montrealem a Floridou, tentokrát ostré, je na programu 28. prosince.

Zlost na Domiho pochopitelně mají i Ekbladovi parťáci. "Tohle se prostě nedělá," prohlásil brankář Roberto Luongo. "Musíte soupeře respektovat. Když se s vámi nechce prát, není důvod, abyste shazovali rukavici a dali mu pěstí přímo do obličeje. To je přece zbabělost."

"Je příprava, takže kluci se asi snaží udělat dojem. Možná byste to ale měli dělat hraním hokeje," vzkázal do šatny Montrealu útočník Mike Hoffman.

Potlučený obličej Aarona Ekblada:

Domi našel zastání u spoluhráče Jonathana Drouina, který k jednostranné bitce podotkl: "Ti dva se spolu hádali. A já viděl Ekblada, jak Maxe pořádně sekl. Max to potom vzal do svých rukou. Ekblad se navíc měl bránit, je jeho chyba, že to neudělal."

Sám agresor mluvil o dost smířlivěji. "Jsem emocionální hráč," načal svou verzi omluvy. "Aarona respektuji jako hokejistu i člověka. Rozhodně jsem ho nechtěl zranit. Doufám, že je v pořádku."

"Zpomaleně to samozřejmě nevypadá dobře," okomentoval Domi průběh incidentu. "Ale hokej se zpomaleně nehraje. Všechno se děje rychle." 

O výbuchu emocí něco ví Domiho otec Tie. Muž přezdívaný "Albánský vrah" dokázal za sezonu nasbírat až 365 trestných minut a klidně se popral i s fanouškem. Také 23letý Max rád přitvrdí, ale celkově je klidnější a má víc hokejového umu.

Po letech v Arizoně, kde dosáhl na maxima 18 gólů a 52 bodů, načíná etapu v Montrealu. Opačným směrem putoval při letní výměně jiný mladý útočník Alex Galchenyuk.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy