Lahůdková návnada před zápasy v Praze. Hertl skóroval po krásné zadovce

5. 10. 2022 7:58
Hokejisté San Jose vyhráli v generálce na nový ročník NHL v Berlíně nad domácími Eisbären 3:1 a v pátek a sobotu je čekají v pražské O2 areně už ostré duely s Nashvillem. Jedním gólem pomohl k úspěšnému výsledku Sharks český útočník Tomáš Hertl, který si v přípravě vylepšil bilanci ze čtyřech duelů na pět bodů za gól a čtyři asistence.

V sestavě Sharks, kteří se do Prahy přesunou ve středu, nechyběl vedle Hertla ani druhý Čech v kádru pro Global Series - obránce Radim Šimek. Za domácí hrál před 12.013 diváky útočník Marcel Barinka a asistoval u jediné branky německého celku.

V úvodní třetině diváci v Mercedes-Benz Aréně gól neviděli. Brankáři Tobiasu Ancickovi, synovi kladenského odchovance a později německého reprezentanta Martina Ančičky, pomohla dvakrát tyč přim šancích Kevina Labanca a Noaha Gregora.

Hráči Eisbären přečkali ve druhé části i 49 sekund oslabení ve třech proti pěti a v čase 32:10 se radovali z vedení. Po Barinkově přihrávce se z levého kruhu trefil k protější tyči Giovanni Fiore. Překonal Kaapa Kähkönena, jenž chvíli předtím vystřídal Jamese Reimera.

V 38. minutě kapituloval také Juho Markkanen, který v polovině utkání vystřídal Ancicku. Hertl si vyměnil puk s Timem Meierem, po jehož krásné zadovce český útočník sám před brankou nezaváhal. Za 40 sekund otočil výsledek tečí střely Erika Karlssona Stephen Lorentz. Výsledek pečetil osm minut před koncem při vlastním oslabení Luke Kunin.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Buffalo - Carolina 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky: 7. Hinostroza, 11. Thompson, 19. Cozens, 59. Peterka - 42. Rees, 43. Stromwall.

Montreal - Ottawa 4:5 (0:1, 2:3, 2:1)

Branky: 29. Armia, 30. Savard, 55. Caufield, 57. Xhekaj - 4. DeBrincat, 26. Giroux, 32. Motte, 39. Pinto, 57. Tkachuk.

Philadelphia - New York Islanders 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 23. Laughton, 46. Tippett, 49. Laczynski - 37. Bailey, 39. Cizikas, 53. Lee, 65. Dobson.

St. Louis - Minnesota 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 2. Bučněvič, 12. Neighbours, 31. Walker, 54. Kostin - 47. Shaw, 60. Jost.

Anaheim - Los Angeles 5:4 (1:1, 3:3, 1:0)

Branky: 25. a 35. Jones, 14. Grant, 37. Regenda, 41. Vatrano - 12. a 23. Vilardi, 23. Kaliyev, 28. Björnfot.

Vegas - Arizona 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Branky: 9. a 14. Hayes, 53. Dorofejev, 59. Karlsson - 25. Maccelli, 27. Hayton, 58. Chiasson.

Eisbären Berlín - San Jose 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 33. Fiore (Barinka) - 38. Hertl, 38. Lorentz, 52. Kunin.