Kubalíkův snový debut v play off. Proti Oliers zařídil pět gólů a zlomil rekord NHL

1. 8. 2020 23:53
Český hokejista Dominik Kubalík byl hlavní postavou sobotního duelu předkola play off NHL mezi Chicagem a Edmontonem. Dvěma góly a třemi asistencemi ve svém vůbec prvním utkání v play off nejslavnější hokejové soutěže světa rozhodl o výhře Blackhawks 6:4.

Galapředstavení plzeňského rodáka začalo už v první třetině, kdy se podílel na třech ze čtyř branek Chicaga asistencemi.

Dvakrát žhavý kandidát na Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka sezony nabil zpoza branky skórujícímu Jonathanu Toewsovi, jednou se po akci rozehrané českým hokejistou radoval tečující Brandon Saad.

Edmonton, který v úvodu zápasu poslal do vedení Connor McDavid, sice na začátku druhé třetiny Draisaitlem dokázal snížit, ale pak se opět blýskl český křídelník, který v přesilovce ranou pod horní tyčku Chicagu vrátil tříbrankové vedení.

Podívejte se na branku Dominika Kubalíka ze druhé třetiny

Ale to stále ještě nebylo od Kubalíka všechno. Dvě minuty před koncem druhé třetiny hrálo Chicago další přesilovku a někdejší hráč Plzně dokázal ztečovat střelu Duncana Keitha od modré čáry. To už stál mezi třemi tyčemi finský gólman Mikko Koskinen, jenž po první Kubalíkově brance vystřídal Mika Smithe.

Podívejte se na druhou branku Dominka Kubalíka v zápase

Touto trefou překonal Kubalík klubový rekord Steva Larmera, který při své nováčkovské sezoně dokázal v jednom zápasem play off zaznamenat čtyři body.

Zároveň ale jde podle stanice NBC i o rekord celé soutěže, neboť pět bodů při svém debutu v play off ještě žádný hráč v celé dlouhé historii NHL nenasbíral. Nováčkovský rekord v prvním duelu play off dosud držel se čtyřmi body (2+2) Daryl Evans z Los Angeles z roku 1982.

Ve třetí třetině sice Edmonton dokázal ještě dvěma trefami snížit na 4:6, ale na senzační obrat už nedošlo, a tak se Chicago v předkole play off, hraném na tři vítězné zápasy, ujalo vedení 1:0.

Další utkání série se hraje v noci na úterý opět v Edmontonu, který společně s Torontem hostí závěrečný turnaj NHL.

Kvalifikace play off NHL v Torontu a Edmontonu - 1. zápasy:

Východní konference (Toronto):

Carolina - New York Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Slavin, 27. Aho, 51. Nečas - 35. Zibanejad, 59. M. Staal. Střely na branku: 37:26. Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Hráno bez diváků.

NY Islanders - Florida 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 12. Pageau, 24. Beauvillier - 41. Huberdeau. Střely na branku: 28:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. D. Toews (oba NY Islanders), 3. Ekblad (Florida).

Pittsburgh - Montreal 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 30. Crosby, 33. Rust - 12. Kotkaniemi, 27. Suzuki, 74. Petry. Střely na branku: 41:35. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Petry, 2. Price (oba Montreal), 3. Crosby (Pittsburgh).

Západní konference (Edmonton):

Edmonton - Chicago 4:6 (1:4, 1:2, 2:0)

Branky: 3. McDavid, 25. Draisaitl, 57. Neal, 57. Nugent-Hopkins - 8. a 13. J. Toews (na obě D. Kubalík), 27. a 38. D. Kubalík, 6. D. Strome, 10. Saad (D. Kubalík). Střely na branku: 29:42. Hráno bez diváků.

Calgary - Winnipeg 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 28. Gaudreau, 33. Rieder, 39. Backlund, 59. Mangiapane - 9. Copp. Střely na branku: 33:18. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Mangiapane, 3. Backlund (všichni Calgary).

Koukalová bojuje s koronavirem po svém, vyhýbá se focení s fanoušky | Video: Aktuálně.cz