Kubalík je blízko debutu v NHL. Spoluhráčům radil, kam v Praze na pivo

ČTK ČTK
30. 9. 2019 22:15
Se zpožděním dorazili dnes hokejisté Chicaga do Prahy, kde je v úvodním vystoupení v nové sezoně NHL čeká v pátek zápas s Philadelphií. Český útočník Blackhawks Dominik Kubalík je blízko vysněnému debutu ve slavné lize, ale dál zůstává opatrný.
Dominik Kubalík v dresu Chicaga.
Dominik Kubalík v dresu Chicaga. | Foto: ČTK

"Nechtěl jsem o tom dlouho vůbec mluvit. A ještě furt nechci," řekl Kubalík s úsměvem novinářům. "Nechci to hlavně zakřiknout. Věřím, že se to hodně přiblížilo, jako lajna jsme hráli po celou dobu dohromady… Pořád ještě zbývá pár dní, ale už věřím, že by to mohlo vyjít," dodal.

Debut v Praze si vysnil už ve chvíli, kdy ho Blackhawks získali. "Prožívám to moc, samozřejmě pro mě i moji rodinu to bude velký. Hrát zápas NHL tady je úžasný. Navíc 40 minut od místa, kde jsem se narodil. Jsem za to hrozně rád. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel, že by se něco takového mohlo stát. Už když jsem se dozvěděl po výměně práv do Chicaga, že tady bude klub hrát, byl to můj velký cíl a hrozně jsem si přál, aby to vyšlo," prohlásil Kubalík.

Opatrný však dlouho zůstával po všech stránkách. Včetně shánění lístků. "Něco jsem koupené už měl, řešili jsme to dřív. Měl bych mít kolem deseti dvanácti lístků. Oproti Kubovi Voráčkovi s jeho padesáti jsem troškař. Hodně lidí by chtělo jít. Kuba ale věděl, že bude hrát, já to měl jiný. A také máme každý trochu jinou smlouvu," smál se Kubalík. "Všichni ti nejdůležitější, co chci, aby tam byli, tak tam budou."

Spoluhráči ho žádali o rady a doporučení při pobytu v Praze. "Byli trochu zklamaní z Berlína, počasí se nepovedlo, běžel se tam navíc maraton a hodně míst bylo zavřených. Moc jsme se nikam nedostali. Ptali se, kam se podívat. Takže Karlův most a další místa, každý si najde to své. Jídlo a pivo tady také máme a myslím, že i na to se těšili. Také jdeme všichni na fotbal na Slavii, dnes jsem četl, že tam bude i Philadelphia. Hrozně se těším," vyhlížel Kubalík zápas Ligy mistrů.

Dosavadní zkušenosti v Blackhawks řadí výhradně do kolonky pozitiv. "Je to ten luxus kolem týmu, jak se říká. Člověk má, co potřebuje. Jen se zmíníte, co potřebujete, a hned to máte. Hrozně si to užívám," přiznal.

Navíc se kouč Jeremy Colliton rozhodl stavět na jeho souhře s Davidem Kämpfem. "Dosavadní zápasy jsme odehráli docela dobře. Kämpfík mě zná, já znám jeho, víme, co od sebe čekat a ulehčí to spoustu věcí. Saad k nám zapadl také dobře, na třetí lajnu jsme měli slušnou porci minut u soupeřů v pásmu, což je přesně, co se po nás chce. Doufejme, že to bude takhle pokračovat," uvedl Kubalík.

"Vyšlo mu to vážně dobře, že? Hraje ale opravdu parádně, prožil skvělý kemp. Nikdy nevíte, jak se hráči přizpůsobí jinému stylu, když přicházejí do NHL. Dominikovi však pomohlo, že hrál v Americe během juniorských let. Nejvíce mě na něm ohromila jeho pracovní morálka. Bruslí, vyhrává souboje o puk, má vliv na tým. Včera vytvořil s Berlínem několik šancí, měli jen smůlu, že z nich neskórovali," připomněl Colliton.

Na čtyřiadvacetiletém kanonýrovi oceňuje i další stránky jeho hry. "Může přispět v ofenzivě, ale dokáže hrát i v defenzivní řadě a dodat jí na důrazu. Ukázal, že může být užitečný ve více směrech," prohlásil teprve čtyřiatřicetiletý kouč.

Věří, že složení celého útoku se ukáže jako dobrý krok. "Celá lajna hraje skvěle, líbí se nám od prvního dne. Dokážou hrát proti elitní řadám a zároveň zaútočit. Hrají důležitou roli," řekl Colliton.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 54 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy