Kubalík si v NHL připsal dva body, Vejmelka s Francouzem neodvrátili prohru

21. 4. 2022 6:56
Hokejový útočník Dominik Kubalík překonal v NHL z dorážky Karla Vejmelku, navrch si připsal asistenci u výhry Chicaga 4:3 v prodloužení na ledě Arizony a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu.
Dominik Kubalík
Dominik Kubalík | Foto: Reuters

Český gólman zastavil při prohře Coyotes 36 střel. Pavel Francouz neprotáhl svou sérii šesti vychytaných vítězství a v Seattlu, kde kryl 26 střel, podlehl s Coloradem 2:3.

Kubalík bodoval potřetí za sebou (2+2) a po jeho akcích vedlo Chicago po úvodní třetině 2:0. Skóre otevřel z dorážky Jake McCabe po 42 sekundách hry a na začátku gólové situace stál český útočník, který střelci branky přistrčil puk po vyhraném vhazování. Kubalík zvýšil ve 14. minutě, když doklepl za záda Vejmelky odražený kotouč.

Barret Hayton ve druhé třetině snížil, ale rychle odpověděl se štěstím Alex Vlasic, jehož prudká přihrávka zapadla od brusle Nicka Schmaltze do branky. Domácí se nevzdali, brankami Nathana Smithe a Antona Strälmana si vynutili prodloužení, které ukončil 40. trefou sezony Alex DeBrincat. Arizona tak prohrála poosmé v řadě.

Seattle si vypracoval klíčový náskok v úvodu, už v čase 14:44 vedl 3:0. Francouze překonal po 72 sekundách hry bekhendovou kličkou Kole Lind, v šesté minutě zvýšil Jordan Eberle nechytatelnou ranou z pravého kruhu k bližší tyči. Třetí gól byl připsán Yanni Gourdemu, od jehož brusle se puk dostal do branky. Colorado zápas zdramatizovalo, prosadili se Cale Makar a Artturi Lehkonen, ale závěrečný tlak už vyrovnání nepřinesl.

Výsledky NHL:

Edmonton - Dallas 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 4. E. Kane, 7. D. Ryan, 33. Hyman, 38. Puljujärvi, 60. McDavid - 12. Robertson, 26. Hintz. Střely na branku: 50:36. Diváci: 16.833. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. M. Smith, 3. Bouchard (všichni Edmonton).

Arizona - Chicago 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 33. Hayton, 50. N. Smith, 54. Strälman - 1. McCabe (Kubalík), 16. Kubalík, 37. A. Vlasic, 65. DeBrincat. Střely na branku: 35:40. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval čtyři branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 11.916. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Kubalík (oba Chicago), 3. Ladd (Arizona).

Vegas - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 14. Martinez, 43. Dadonov, 43. Stephenson, 63. Theodore - 23. a 54. Ovečkin, 7. Kuzněcov. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.240. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Stephenson, 3. Dadonov (všichni Vegas).

Seattle - Colorado 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky. 2. Lind, 6. Eberle, 15. Gourde - 18. Makar, 57. Lehkonen. Střely na branku: 29:27. Pavel Francouz odchytal za Colorado 58:46 minuty, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Lind, 3. Gourde (všichni Seattle).