Kubalík pomohl gólem k výhře Chicaga, Voráček přihrál na dva góly

24. 3. 2021 6:46
Hokejový útočník Dominik Kubalík přispěl Chicagu v úterním utkání NHL gólem k výhře 3:2 nad Floridou. Dvě přihrávky Jakuba Voráčka nestačily Philadelphii, která doma podlehla New Jersey 3:4. Tampa Bay i díky asistenci Ondřeje Paláta zvítězila v Dallasu 2:1 a je prvním týmem, který už v sezoně nasbíral padesát bodů.

Chicago, které do zápasu vstupovalo se sérií čtyř proher, vedlo ve 25. minutě 3:0. Skóre otevřel Kubalík, který dostal v přečíslení puk levou stranu a střelou mezi betony dal svůj jedenáctý gól sezony. Florida snížila v polovině utkání a poté v 56. minutě, ale domácí těsné vedení uhájili a drží v Centrální divizi poslední postupové místo do play off. Za poražené si připsal jedenáct srážek Radko Gudas a v této statistice je už nejlepší v celé NHL.

Philadelphia po dvou třetinách prohrávala 1:4. Na jediné brance měl zásluhu Voráček, jehož střelu dorazil v přesilové Joel Farabee a vyrovnal. Dvěma zásahy ještě zdramatizoval zápas Sean Couturier a kontaktní gól vstřelil v předposlední minutě po přihrávce Voráčka zpoza branky. Kladenský odchovanec je v této sezoně NHL s dvaceti asistencemi nejlepším nahrávačem z českých hokejistů.

Tampa Bay brzy prohrávala, ale otočila zápas na svou stranu góly ve 29. a 33. minutě. Palát, s 29 body (11+18) nejproduktivnější český hráč, si připsal druhou asistenci v přesilové hře u branky Stevena Stamkose, který vyrovnal. Vítěznému gólu předcházelo i zaváhání Radka Faksy, který ztratil u červené čáry v oblasti střídaček puk a z protiútoku rozhodl Yanni Gourde.

Výsledky NHL:

Philadelphia - New Jersey 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

Branky: 52. a 59. Couturier (na druhou Voráček), 13. Farabee (Voráček) - 10. McLeod, 20. Palmieri, 30. Šarangovič, 40. Zajac. Střely na branku: 33:32. Diváci: 2882 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Zajac (oba New Jersey), 3. Couturier (Philadelphia).

Chicago - Florida 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 7. Kubalík, 19. P. Suter, 25. Söderberg - 29. Stralman, 56. Wennberg. Střely na branku: 32:35. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. P. Kane, 3. Hagel (všichni Chicago).

Nashville - Detroit 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 14. Mikael Granlund, 31. Olivier. Střely na branku: 34:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Mikael Granlund, 3. Olivier (všichni Nashville).

Dallas - Tampa Bay 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 5. Hintz - 29. Stamkos (Palát), 33. Gourde. Střely na branku: 17:26. Diváci: 4103 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Hintz (Dallas), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Arizona - Colorado 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 2. Chychrun, 5. Goligoski, 47. Crouse, 49. Kessel, rozhodující sam. nájezd Garland - 15. Landeskog, 19. Rantanen, 40. MacKinnon, 46. Ničuškin. Střely na branku: 32:39. Diváci: 2539 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Kessel, 3. Hill (všichni Arizona).