Kubalík pomohl Chicagu přihrávkou k výhře, Ovečkin vyrovnal rekord NHL

16. 12. 2021 6:42
Hokejový útočník Dominik Kubalík přispěl v NHL jednou asistencí k výhře Chicaga nad Washingtonem 5:4 v prodloužení.
Dominik Kubalík
Dominik Kubalík | Foto: Reuters

V dresu poražených vyrovnal Alexandr Ovečkin svým 274. gólem v přesilové hře rekord soutěže, o který se dělí s Davem Andreychukem. Vítek Vaněček plnil roli brankářské dvojky stejně jako Karel Vejmelka při prohře Arizony 2:3 s New Yorkem Rangers.

Ovečkinův historický moment nastal na začátku prostřední třetiny a ze svého stanoviště v levém kruhu otevřel typickým způsobem střelou bez přípravy skóre.

Chicago kontrovalo třemi góly během 34 sekund a otočilo na 3:1. U vyrovnávací branky, která padla v početní převaze pět na tři, si připsal druhou asistenci Kubalík.

Washington, který vyhrál na střely 46:28, dvoubrankové manko smazal, ale od 55. minuty opět prohrával. Ilju Samsonova, jemuž kryl záda Vaněček, překonal podruhé v utkání Alex DeBrincat, jenž byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Capitals si gólem tři sekundy před koncem třetí třetiny vynutili prodloužení, které rozhodl v čase 61:21 dorážkou v přečíslení dva na jednoho Caleb Jones.

Vejmelka chytal předchozí zápas Arizony, ve kterém pustil od Philadelphie pět branek, a tak dostal přednost Scott Wedgewood. Coyotes v utkání vedli 1:0 a ještě v 55. minutě 2:1, ale zůstali bez bodu. Rangers vyrovnali zásluhou Miky Zibanejada a zápas rozhodl v čase 57:42 svou druhou trefou v utkání Kaapo Kakko. V obraně vítězů nastupoval Libor Hájek, naopak ale scházel Filip Chytil, který se nevešel do základní sestavy.

Výsledky NHL:

Chicago - Washington 5:4 v prodl. (0:0, 3:2, 1:2 - 1:0)

Branky: 34. a 55. DeBrincat (na první Kubalík), 35. Kurashev, 34. Entwistle, 62. C. Jones - 24. Ovečkin, 40. Sprong, 52. Eller, 60. Sheary. Střely na branku: 28:46. Diváci: 18.260. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat (Chicago), 2. Ovečkin (Washington), 3. C. Jones (Chicago).

Arizona - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 18. Eriksson, 49. Keller - 31. a 58. Kakko, 55. Zibanejad. Střely na branku: 31:30. Diváci: 11.380. Hvězdy zápasu: 1. Kakko, 2. Zibanejad (oba NY Rangers), 3. Keller (Arizona).

Anaheim - Seattle 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 11. Zegras, 16. Grant, 22. Terry, 49. Carrick - 35. Donato. Střely na branku: 24:20. Diváci: 14.762. Hvězdy zápasu: 1. Grant, 2. Stolarz, 3. Steel (všichni Anaheim).