Gudas se poprvé trefil za Washington. Skórovali i Kubalík a Voráček

22. 12. 2019 6:46
Útočník Dominik Kubalík se podílel v NHL gólem a přihrávkou na obratu Chicaga, které otočilo v Coloradu skóre ve třetí třetině z 1:3 a vyhrálo 5:3.
Radko Gudas
Radko Gudas | Foto: Reuters

Stejnou bilanci si připsal Jakub Voráček, který brankou a asistencí pomohl Philadelphii na ledě Ottawy k vítězství 5:4 po nájezdech. Washington porazil doma Tampu Bay 3:1 i díky prvnímu zásahu Radka Gudase v sezoně.

Colorado, v jehož brance dostal přednost Philipp Grubauer před Pavlem Francouzem, vedlo 3:1 až do 52. minutě. Poté snížil Patrick Kane po přihrávce Kubalíka a za 28 sekund vyrovnal Kirby Dach. Nerozhodný stav zlomil Kubalík v čase 56:43. Český útočník si najel na pas Jonathana Toewse zpoza branky a střelou z mezikruží vsítil desátý gól v sezoně. Výhru stvrdil při hře bez brankáře trefou přes celé kluziště Connor Murphy, na gól mu přihrál David Kämpf.

Voráček vymyslel úvodní branku zápasu, když krásnou přihrávkou z vlastního pásma na útočnou modrou čáru vyslal do úniku skórujícího Kevina Hayese. Philadelphia v průběhu druhé třetiny ztratila dvoubrankový náskok a prohrávala 2:3, ale na začátku třetí třetiny už zase vedla. Voráček vyrovnal z dorážky a James van Riemsdyk druhou trefou v utkání skóre otočil. Flyers opět vedení neudrželi, ale v rozstřelu rozhodl o jejich výhře Sean Couturier.

Gudas vstřelil první gól v dresu Washingtonu od letní výměny z Philadelphie. Český obránce otevřel na začátku druhé třetiny skóre, když vypálil puk od modré čáry, který se odrazil od bránicího hráče do branky. V padesáté minutě vyrovnal Nikita Kučerov, jemuž u dvousté trefy v NHL asistoval Ondřej Palát. Vzápětí ale připravil vítězný gól Jakub Vrána, po jehož přihrávce z rohu kluziště se prosadil Dmitrij Orlov. Výhru zpečetil při hře bez brankáře Nic Dowd.

Buffalo - Los Angeles 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 28. Ristolainen, 37. Scandella, 59. Olofsson - 22. A. Kempe, 60. D. Brown. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.484. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Scandella (oba Buffalo), 3. A. Kempe (Los Angeles).

NY Islanders - Anaheim 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 2. Lee, 18. B. Nelson, 30. Barzal, 35. Leddy, 54. Pulock - 35. a rozhodující nájezd Silfverberg, 17. Comtois, 18. Carrick, 26. Henrique, 51. Fowler. Střely na branku: 33:28. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (Anaheim), 2. Leddy (Islanders), 3. Silfverberg (Anaheim).

Minnesota - Winnipeg 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky: 31. a 47. Laine, 15. Wheeler, 20. Scheifele, 42. Ehlers, 48. L. Shaw. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.319. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Hellebuyck, 3. Morrissey (všichni Winnipeg).

Boston - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 40. a 59. Bergeron (na druhou Pastrňák), 28. P. Lindholm - 33. a 49. Josi, 48. F. Forsberg, 65. Ellis. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Ellis (oba Nashville), 3. Bergeron (Boston).

Toronto - Detroit 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 38. a 49. Hyman, 43. a 54. Matthews - 59. Bertuzzi. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.080. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Hyman, 3. Matthews (všichni Toronto).

Ottawa - Philadelphia 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 26. a 51. Ennis, 27. Borowiecki, 39. Duclair - 22. a 42. J. van Riemsdyk, 4. K. Hayes (Voráček), 40. Voráček, rozhodující sam. nájezd Couturier. Střely na branku: 34:38. Diváci: 11.203. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk (Philadelphia), 2. Ennis (Ottawa), 3. Voráček (Philadelphia).

Washington - Tampa Bay 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 25. Gudas, 54. Orlov (Vrána), 58. Dowd - 50. Kučerov (Palát). Střely na branku: 35:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Holtby (oba Washington), 3. McElhinney (Tampa Bay).

Carolina - Florida 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 50. Niederreiter, 53. Wallmark (Nečas) - 8. Dadonov, 32. B. Boyle, 41. Huberdeau, 51. Acciari. Střely na branku: 44:22. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 81,82 procent. Diváci: 18.224. Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. B. Boyle (oba Florida), 3. Niederreiter (Carolina).

Columbus - New Jersey 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky: 1. a 9. Bjorkstrand, 34. Gavrikov, 58. Werenski, 59. Nyquist - 16. Butcher (Zacha). Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.188. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Gavrikov, 3. Korpisalo (všichni Columbus).

Edmonton - Montreal 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Draisaitl, 12. J. Archibald, 36. McDavid, 48. Sheahan - 15. Petry, 29. Danault, 42. Domi. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Petry (Montreal), 3. J. Archibald (Edmonton).

Colorado - Chicago 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Branky: 23. a 40. Calvert, 7. Graves - 21. J. Toews, 52. P. Kane (Kubalík), 52. Dach, 57. Kubalík, 60. C. Murphy (Kämpf). Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.056. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews (Chicago), 2. Calvert (Colorado), 3. P. Kane (Chicago).

Vancouver - Pittsburgh 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 16. Virtanen, 18. J. T. Miller, 37. E. Pettersson, 55. Boeser - 36. Guentzel. Střely na branku: 14:29. Diváci: 18.285. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Markström (všichni Vancouver).

San Jose - St. Louis 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky: 21. Burns (Hertl), 36. Noesen - 52. a 60. Pietrangelo, 23. Kyrou, 26. Schwartz, 59. R. O'Reilly. Střely na branku: 36:28. Diváci: 16.065. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Pietrangelo, 3. Allen (všichni St. Louis).