Pastrňák skóroval, pak byl u kuriozity. Brankář Bostonu "nahrál" soupeři na gól

3. 10. 2021 9:02
Český útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu v přípravě na NHL gólem k výhře 5:1 nad hokejisty St. Louis. V sobotním utkání se střelecky prosadil také David Pastrňák, Boston ale podlehl New York Rangers 3:4 v prodloužení. Na první brance vítězů se asistencí podílel obránce Libor Hájek.
Linus Ullmark v dresu Bostonu.
Linus Ullmark v dresu Bostonu. | Foto: Reuters

Brankář Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas a 21 zákroky pomohl svému novému týmu k výhře 4:1 nad Seattlem. Karel Vejmelka při druhém startu v dresu Arizony nastoupil opět do třetí třetiny, v které inkasoval jednu branku z 11 střel a přispěl k vítězství 4:3 nad Anaheimem.

Daniel Vladař
Daniel Vladař | Foto: Reuters

Z výhry Arizony se mohli radovat také útočníci Jan Jeník a Dmitrij Jaškin, ani jeden se však bodově neprosadil. Jaškin si za necelých 16 minut na ledě připsal dva kladné body ve statistice plus/minus. Jeník, který na ledě strávil bezmála 10 minut, zaznamenal jeden záporný bod.

Kubalík svou druhou trefou v přípravě pomohl Chicagu k první výhře. Šestadvacetiletý plzeňský rodák povedenou ranou z 52. minuty uzavřel skóre na 5:1. Vítěznou premiéru v dresu Blackhawks si odbyl dvaadvacetiletý obránce Jakub Galvas, který přišel bojovat o místo v NHL z finského Jukuritu.

Svůj gólový účet v novém ročníku načal také Pastrňák. Držitel Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce zkrácené sezony 2019/2020 ve 3. minutě otevřel skóre zápasu mezi Bostonem a New York Rangers. Havířovský rodák přesnou střelou z levého kruhu využil brzkého vyloučení obránce Hájka.

Hájek se o půl minuty později zapojil do vyrovnávací akce, na jejímž konci byl Ryan Strome.

V prodloužení se k rozhodující trefě Rangers přimotal také Pastrňák. Útočník Bruins před střídáním netradičně vrátil puk na brankáře Linuse Ullmarka, ten však prováhal ideální čas k rozehrávce a trefil dojíždějícího Alexise Lafreniéra. Jednička draftu 2020 puk zpracovala a pohotově poslala za nepřipraveného brankáře.

Detroit, který se musí obejít bez zraněného střelce Jakuba Vrány, si poradil s Columbusem 5:1. Filipové Hronek se Zadinou vyšli při vysokém vítězství bodově naprázdno. Hlavní podíl na výhře měli tříbodoví Nick Leddy (0+3) a Dylan Larkin (2+1). Jakub Voráček, který se do Blue Jackets vrátil po deseti sezonách ve Philadelphii, do utkání nezasáhl.

Flyers, již bez českého zastoupení, zdolali Washington 3:1. Obránce Capitals Michal Kempný byl u dvou inkasovaných branek.

Přípravné zápasy před NHL:

Arizona - Anaheim 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 20. a 55. Chychrun, 26. Johan Larsson, 48. L. Eriksson - 23. Henrique, 24. Lundeström, 44. Rakell. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 19 minut a 34 sekund, z 11 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta.

Montreal - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 34. Gallagher, 41. Suzuki - 14. Stützle.

Philadelphia - Washington 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 6. Giroux, 42. Atkinson, 57. Laughton - 4. Protas.

Edmonton - Winnipeg 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky: 18. a 35. Puljujärvi, 33. Shore, 59. Nugent-Hopkins - 4. Connor, 52. Scheifele, 54. Morrissey.

Boston - New York Rangers 3:4 v prodl. (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 3. Pastrňák, 6. Bergeron, 14. Marchand - 4. Strome (Hájek), 20. Blais, 52. Rooney z trest. střílení, 62. Lafreniére.

Detroit - Columbus 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 35. a 59. Larkin, 2. Hirose, 19. Pearson, 55. Veleno - 42. Meyer.

New York Islanders - New Jersey (v Bridgeportu) 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 4. Bellows - 56. Jankowski, 64. Šarangovič.

Nashville - Tampa Bay 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Branky: 2. Carrier, 34. Olivier, 39. Cousins, 40. Kunin, 52. Tomasino, 57. Grimaldi - 38. Katchouk.

St. Louis - Chicago (v Independence) 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 1. Krug - 3. Borgström, 18. C. Dach, 31. Entwistle, 37. Hardman, 52. Kubalík.

Seattle - Calgary (v Kentu) 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 30. Dunn - 20. Froese, 24. Stone, 29. Gawdin, 52. Mackey. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, z 22 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zásahů měl 95,5 procenta.