reklama
 
 

Krosčekoval rozhodčího a má na krku žalobu. Čárový požaduje od Widemana miliony

29. 4. 2017 12:25
Čárový rozhodčí Don Henderson byl vloni atakován Dennisem Widemanem a žaluje ho o deset milionů dolarů. | Video: Youtube |  01:08
Kanadský obránce Dennis Wideman na konci loňského ledna v zápase NHL atakoval čárového rozhodčího Dona Hendersona, jemuž uštědřil při odjezdu na střídačku tvrdou ránu do zad a poslal ho k ledu. Henderson si od té doby nezapískal ani jedno utkání a nyní žaluje obránce Calgary o deset milionů kanadských dolarů.

Calgary - Kanadský obránce Dennis Wideman před rokem v utkání NHL zezadu napadl čárového rozhodčího Dona Hendersona, který na něj po patnácti měsících podal žalobu. Po Widemanovi a jeho klubu Calgary Flames požaduje tučnou sumu 10,25 milionu kanadských dolarů, v přepočtu přibližně 185 milionů korun.

Incident se odehrál na konci ledna 2016 při utkání Calgary proti Nashvillu. Wideman byl po odehrání puku v rohu kluziště čistě dohrán na mantinel Salomäkim a s bolestivou grimasou odjížděl ke střídačce. Do cesty se mu připletl nic netušící čárový rozhodčí Don Henderson, jehož Kanaďan ostrým krosčekem srazil k ledu.

"Inkasoval jsem tvrdý hit, cítil jsem obrovskou bolest v rameni a na krku a snažil jsem se co nejrychleji dostat z ledu. Na poslední chvíli jsem rozhodčího viděl a reagoval jsem přehnaně. Donnymu jsem se potom na ledě omluvil," říkal tehdy po zápase Wideman. Automaticky byl disciplinární komisí potrestán stopkou na dvacet zápasů, po odvolání se trest smrskl na polovinu.

Po utkání se totiž kál, že k rozhodčím vždy choval respekt a sám byl po bodyčeku od Salomäkiho dezorientovaný. I tak ale jeho napadení zřejmě ukončilo Hendersonovu kariéru. Dnes osmačtyřicetiletý kanadský čárový rozhodčí působil v NHL až do osudového střetu více než 20 let.

Po roce a čtvrt, kdy si nezapískal jediný zápas, Henderson tvrdí, že mu Wideman dluží 10,25 milionu kanadských dolarů jak za ušlý, tak za budoucí zisk v pozici rozhodčího, navíc podstoupil několik lékařských zákroků. Čárový si v NHL vydělá přibližně 100 tisíc dolarů ročně a Wideman pobírá v Calgary 5,25 milionu dolarů.

Rozhodčí se však hájí tím, že o něm Wideman při odjezdu na střídačku moc dobře věděl, viděl, že je otočen zády, nemůže se nijak bránit, a přesto ho atakoval. V létě absolvoval Henderson operaci krku a k zažádání o zahájení soudního řízení přidal list s dalšími zraněními. Utrpěl otřes mozku, poranění hlavy, zad a ramene, trpěl bolestmi hlavy a úzkostí.

Zdravotní problémy, kterými si rozhodčí Henderson prošel:

 Čtyřiatřicetiletý obránce odehrál v NHL dvanáct sezon, ale do vyřazovacích bojů v dresu Calgary letos nezasáhl. Dříve nastupoval za Washington, Floridu, Boston a St. Louis, ale nikdy neoblékl dres kanadské reprezentace. V létě se Wideman stane nechráněným volným hráčem.

V letošní sezoně napadl rozhodčího také anaheimský útočník Antoine Vermette v zápase základní části proti Minnesotě. Vermette sekl čárového rozhodčího Alphonsa po prohraném vhazování a stejně jako Wideman obdržel trest na deset zápasů. Zdaleka se přitom nejednalo o tak surový zákrok jako v případě hráče Calgary.

autor: Ondřej Zoubek | 29. 4. 2017 12:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama