Kronwall ukončil kariéru, v Detroitu bude poradcem Yzermana

ČTK ČTK
3. 9. 2019 18:27
Po 15 sezonách v NHL v dresu Detroitu ukončil švédský obránce Niklas Kronwall hokejovou kariéru. Osmatřicetiletý vítěz Stanleyova poháru z roku 2008 zůstane v klubu jako poradce nového generálního manažera Steva Yzermana, který v dubnu nahradil úspěšného Kena Hollanda.
Niklas Kronwall s brankářem Detroitu Howardem.
Niklas Kronwall s brankářem Detroitu Howardem. | Foto: Reuters

Kronwall patří mezi 29 hokejistů v prestižním Triple Gold Clubu. Zlato z olympijských her a mistrovství světa získal v roce 2006. Má také stříbro z olympiády v Soči a ze světového šampionátu v roce 2003.

V NHL odehrál 953 zápasů v základní části s bilancí 83 gólů a 349 asistencí. V play off přidal 109 utkání, v nichž nasbíral pět branek a 42 asistencí. Po minulé sezoně mu vypršela smlouva.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Finanční správa začala vracet přeplatky na dani z příjmů

Pracovníci Finanční správy zatím vyřídili první žádosti o přeplatky na dani z příjmů fyzických osob a na účty poplatníků odeslali 662 953 112 Kč. Letos podalo daňové přiznání zatím 1 180 678 lidí. Vzhledem k současné situaci, někteří využili možnost generálního pardonu do konce června a úřady tak očekávají ještě víc než půl milionu podání.

Pro ty, kteří si pospíšili s daňovým přiznáním a odevzdali ho již v lednu nebo únoru, aby přeplatek na daních z příjmů dostali co nejdříve, platí stejné datum - 1. 4. Třicetidenní lhůta se začíná počítat až od tohoto data - tedy od okamžiku, kdy skončila "uzávěrka" pro podání daňového přiznání.

Ve standardním případě tedy vzniká přeplatek 2. 4. a třicetidenní lhůta pro jeho vrácení začíná běžet 3. 4. To znamená, že nejpozději 4. 5. musí Finanční správa dát příkaz do banky na vrácení peněz.

Další zprávy