reklama
 
 

Na co sáhneme, to poděláme, soptí Voráček. Philadelphia na cestě k rekordnímu průšvihu

4. 12. 2017 16:01
Philadelphii hrozí nejdelší černá šňůra v klubové historii. Hokejisté Flyers ztrácejí nervy, fanoušci kvůli mizernému postavení v tabulce NHL odvolávají trenéra. Kromě elitní formace nefunguje téměř nic.

Praha - Ani listopad nezměnil nic na tom, že Jakub Voráček je nejproduktivnějším mužem Philadelphie a může atakovat stobodovou hranici. Přesto je ryšavý forvard silně rozladěný.

Když o víkendu komentoval pro stanici TSN desátou prohru za sebou, mluvil bez vytáček: "Všechno, na co teď sáhneme, to pos****e." Klel také ofenzivní bek Shayne Gostisbehere.

Mizerie začala zhruba před třemi týdny. Flyers od té doby získali pouze pět bodů za porážky v prodloužení či na nájezdy a klesli na 14. příčku ve Východní konferenci. Výrazně horší je akorát Buffalo.

"Musíme všechno zjednodušit a hrát s větší radostí," říká Voráček před tripem do Kanady. "Tohle je samozřejmě těžší, když prohráváme, ale musíme najít cestu."

Kapitán Claude Giroux přitakává: "Pořád se snažíme dělat něco navíc a nesoustředíme se. Musíme to zjednodušit a všechno bude v pohodě."

Jenže fanouškům dochází trpělivost. S rostoucím ponížením stále častěji volají po vyhození trenéra Davida Hakstola. Ten vede Flyers třetím rokem a nejdál došel do prvního kola play-off, ale pořád má podporu vedení.

"Hrajeme špatně? Ne," tvrdí generální manažer Ron Hextall. "Střelíme se někdy do vlastní nohy? Ano, střelíme. Chybujeme v kritických chvílích? Ano. Musíme najít cestu, jak z toho ven. Hrajeme ale lépe, než ukazují naše výsledky." 

Zřejmě největším problémem Philadelphie je přílišná závislost na elitní lajně. Trio Giroux-Couturier-Voráček patří k nejlepším v lize a nasázelo skoro polovinu gólů mužstva. 

Neproduktivita některých útočníků až zaráží. Wayne Simmonds, dřívější člen prvního útoku, dal v posledních 18 zápasech jediný gól. Jori Lehterä, který měl alespoň částečně nahradit Braydena Schenna, dosud nasbíral jen dvě asistence.

K "rekordu" chybí málo

Jestliže Flyers zkazí i nadcházející trip do Kanady, protáhnou šňůru bez vítězství na 13 utkání. Takhle špatné období klub z Pensylvánie nepamatuje.

Před necelým rokem měli Voráček a spol. úplně jiné starosti, neboť desetkrát za sebou vyhráli. Přesto nepostoupili do vyřazovacích bojů. Navíc od té doby ovládli pouze 26 ze 78 zápasů.

V příznivcích Philadelphie může aktuálně vzbuzovat naději jen pohled do historie. V sezoně 2007/08 jejich oblíbenci také ztratili deset duelů v řadě, o Stanley Cup ale bojovali. Tým kolem centrů Mika Richardse a Daniela Briera nakonec došel až do konferenčního finále. 

Takhle daleko Girouxova parta nemyslí, pro začátek má snazší úkol: konečně vyhrát zápas. Ideálně ten příští - v noci na úterý v Calgary.

autor: Daniel Poláček | 4. 12. 2017 16:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama