Krejčí rozhodl o výhře Bostonu v poslední minutě, Hájek v zámoří poprvé skóroval

10. 3. 2019 6:57
Útočník David Krejčí rozhodl v sobotním utkání NHL gólem v poslední minutě o výhře Bostonu 3:2 nad Ottawou a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Libor Hájek vstřelil v soutěži premiérovou branku, kterou pomohl New Yorku Rangers porazit New Jersey 4:2. Tomáš Nosek se gólem a přihrávkou podílel na vítězství Vegas 6:2 ve Vancouveru. I díky trefě Davida Kämpfa uspělo Chicago 2:1 v Dallasu.
David Krejčí se raduje ze své vítězné branky.
David Krejčí se raduje ze své vítězné branky. | Foto: Reuters

Jakub Voráček, který kvůli zranění vynechal předchozí dva zápasy, se vrátil do sestavy Philadelphie a pomohl jí dvěma přihrávkami k výhře 5:2 na ledě New Yorku Islanders. Kladenský odchovanec obdržel na začátku třetí třetiny za stavu 5:1 pětiminutový trest za nedovolené bránění. Český útočník čekal u hrazení na kotouč, který k němu směřoval, a najíždějícímu Johnny Boychukovi nastavil v poslední chvíli záda a srazil ho tím k ledu. Po zákroku se na Voráčka ihned vrhl Josh Bailey, ale k bitce nedošlo.

Gólman Petr Mrázek zastavil 31 střel, dovedl Carolinu k výhře 5:3 v Nashvillu a stal se třetí hvězdou zápasu. Tomáš Hertl přispěl dvěma přihrávkami San Jose k výhře 3:2 v prodloužení nad St. Louis. Po jedné asistenci si připsali Filip Zadina a Filip Hronek. Po obou jejich akcích snižoval Detroit na ledě Tampy Bay na rozdíl jedné branky, ale nakonec prohrál 2:3. V obraně vítězů nastoupil poprvé Jan Rutta, kterého získal lídr soutěže v průběhu sezony z Chicaga.

Krejčí dal osmnáctý gól sezony v čase 59:15, když na hranici brankoviště tečoval střelu Dantona Heinena. Boston měl už strhující finiš i v předchozím utkání, ve kterém dokonce v závěrečné minutě otočil dvěma zásahy zápas Floridou z 2:3 na 4:3. Bruins, kterým už měsíc chybí kvůli zranění palce na levé ruce David Pastrňák, bodovali podevatenácté v řadě.

Rangers prohrávali ještě ve 39. minutě 0:2. Na obratu se podílel Hájek, který hrál v NHL pátý zápas, vyrovnávacím gólem na začátku třetí třetiny. Český obránce podpořil útok a střelou z levého kruhu trefil pravý horní roh branky Coryho Schneidera. Hájek, třetí hvězda zápasu, ale nedohrál a kvůli problémům s ramenem z utkání odstoupil.

NHL:

Colorado - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 24. MacKinnon, 51. Rantanen, 59. Bourque. Střely na branku: 43:18. Diváci: 18.502. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Grubauer, 3. Rantanen (všichni Colorado).

San Jose - St. Louis 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 17. a 20. Meier (na druhou Hertl), 64. Labanc (Hertl) - 11. Maroon, 40. B. Schenn. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. M. Jones (oba San Jose), 3. Allen (St. Louis).

Boston - Ottawa 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 31. Marchand, 49. Wagner, 60. Krejčí - 32. Pageau, 43. B. Tkachuk. Střely na branku: 31:19. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Wagner (oba Boston), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Tampa Bay - Detroit 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 12. a 54. Kučerov, 4. McDonagh - 40. Vanek (Zadina), 60. Mantha (Hronek). Střely na branku: 33:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Hedman, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Philadelphia 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Branky: 7. Mayfield, 57. Leddy - 16. Hartman, 20. J. Van Riemsdyk (Voráček), 22. Couturier (Voráček), 26. Patrick, 38. Konecny. Střely na branku: 27:25. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. J. Van Riemsdyk, 2. Gostisbehere, 3. Sanheim (všichni Philadelphia).

NY Rangers - New Jersey 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky: 39. a 60. R. Strome, 42. Hájek, 54. Naměstnikov - 17. Severson, 20. Coleman. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.386. Hvězdy zápasu: 1. R. Strome, 2. Naměstnikov, 3. Hájek (všichni NY Rangers).

Columbus - Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 23. a 59. Atkinson, 3. Jenner, 57. Bjorkstrand - 27. Aston-Reese. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.146. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Bobrovskij, 3. J. Anderson (všichni Columbus).

Edmonton - Toronto 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 59. Nugent-Hopkins, 60. Klefbom - 20. Rielly, 33. Tavares, 43. Muzzin. Střely na branku: 33:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Toronto), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Rielly (Toronto).

Nashville - Carolina 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)

Branky: 23. C. Smith, 43. B. Boyle, 58. Mikael Granlund - 15. a 20. Niederreiter, 41. Williams, 47. Martinook, 60. Aho. Střely na branku: 34:32. Brankář Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 17.724. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Teräväinen, 3. Mrázek (všichni Carolina).

Dallas - Chicago 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky: 7. A. Radulov - 6. Kämpf, 20. DeBrincat. Střely na branku: 27:39. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz (Chicago), 2. Chudobin (Dallas), 3. P. Kane (Chicago).

Arizona - Los Angeles 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 8. a 51. Dvorak, 10. a 56. Grabner - 15. Kempe, 44. Grundström. Střely na branku: 32:36. Diváci: 14.976. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Dvorak, 3. Kuemper (všichni Arizona).

Vancouver - Vegas 2:6 (1:5, 1:1, 0:0)

Branky: 11. Boeser, 24. Horvat - 2. Mark Stone, 6. Tuch, 9. Eakin (Nosek), 12. Nosek, 15. Stastny, 25. Schmidt. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.286. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Tuch, 3. C. Miller (všichni Vegas).