Pastrňák a Voráček natáhli v NHL skvělé bodové série. Krejčí skóroval

9. 2. 2019 22:02
Útočník David Krejčí pomohl v NHL gólem hokejistům Bostonu k výhře 5:4 v prodloužení nad Los Angeles. Jeho spoluhráč David Pastrňák díky asistenci bodoval posedmé v řadě. Bodovou šňůru natáhl také Jakub Voráček, jenž nahrávkou přispěl k přesvědčivému vítězství Philadelphie 6:2 nad Anaheimem a zaznamenal bod v šestém souboji v řadě.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Bruins vedli od 25. minuty, jenže Kings do konce druhé třetiny otočili stav. Boston se však ve třetí části vytasil se skvělou odpovědí, když v rozmezí tří minut a 22 vteřin třemi brankami obrátil skóre ve svůj prospěch.

O třetí gól se postaral Krejčí. Pastrňák zavezl puk do útočného pásma, přihrál Krejčímu a ten obránci Toreymu Krugovi, jenž nastřelil tyčku. Puk se odrazil k rodákovi ze Šternberku, který ho umístil přesně mezi tři tyče.

Pastrňák si během zmíněné bodové série vylepšil statistiky o 11 bodů za čtyři branky a sedm přihrávek. Los Angeles dotáhlo zápas do nastaveného času, v němž útočník Adrian Kempe mohl kalifornskému celku přisoudit bod navíc, ze samostatného úniku však na Tuukku Raska nevyzrál. Vzápětí Ilja Kovalčuk podsekl Pastrňáka a poslal svůj tým do oslabení. Nabídnutou přesilovkou Bruins nepohrdli a Kanaďan Patrice Bergeron zařídil Bostonu třetí triumf z posledních čtyř duelů.

Dvojnásobný olympijský vítěz k vítěznému gólu přidal i dvě asistence a stal se nejlepším hráčem večera. Před začátkem utkání mu byl věnován slavnostní ceremoniál, v jehož rámci ho Bruins ocenili za to, že jako pátý hráč v klubové historii odehrál za Boston přes 1000 duelů.

Philadelphia rozhodla o deváté výhře z deseti utkání už v úvodní dvacetiminutovce, kterou ovládla 4:0. Trápící se Ducks neuspěli posedmé za sebou a v uplynulých 21 zápasech se z vítězství radovali pouze dvakrát. "Nečekáte, že se vám tak dlouho nebude dařit," řekl trenér Anaheimu Randy Carlyle.

Flyers se přiblížili příčkám zaručujícím účast ve vyřazovacích bojích na rozdíl šesti bodů. Velkou zásluhu na tom nese dvacetiletý gólman Carter Hart, který vychytal vítězství ve svém osmém startu po sobě, čímž vyrovnal rekordní zápis Jocelyna Thibaulta z března 1995. "Tyhle údaje nesleduji. Rozhodně je to bezvadné, ale především chcete vítězit," prohlásil Hart, jenž zastavil 30 střel Ducks.

NHL:

Boston - Los Angeles 5:4 v prodl. (0:0, 1:2, 3:2 - 1:0)

Branky: 25. McAvoy, 44. Heinen, 45. Krejčí (Pastrňák), 47. Marchand, 63. Bergeron - 29. Iafallo, 35. Kopitar, 50. N. Thompson, 56. Fantenberg. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. McAvoy, 3. Heinen (všichni Boston).

Buffalo - Detroit 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky: 22. Sheary, 31. Mittelstadt, 40. Okposo - 38. D. Larkin. Střely na branku: 21:29. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Mittelstadt, 3. Ullmark (všichni Buffalo).

New Jersey - Minnesota 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 7. Seney, 44. Bratt - 13. M. Foligno, 25. Parise, 36. Eriksson Ek, 48. Kunin. Střely na branku: 18:33. Diváci: 15.783. Hvězdy zápasu: 1. M. Foligno (Minnesota), 2. Bratt (New Jersey), 3. Parise (Minnesota).

NY Islanders - Colorado 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 54. a 63. Pulock, 39. Eberle, 49. Josh Bailey - 11. Söderberg, 23. E. Johnson, 58. Compher. Střely na branku: 41:28. Diváci: 14.216. Hvězdy zápasu: 1. Pulock, 2. Eberle (oba Islanders), 3. Söderberg (Colorado).

Philadelphia - Anaheim 6:2 (4:0, 0:1, 2:1)

Branky: 3. Varone, 11. Couturier, 12. Raffl, 18. Lindblom (Voráček), 53. Patrick, 59. Konecny - 21. Henrique, 45. N. Ritchie. Střely na branku: 40:32. Diváci: 19.072. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Raffl, 3. Varone (všichni Philadelphia).

St. Louis - Nashville 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 5. Dunn, 19. Tarasenko, 31. MacEachern - 28. Ekholm, 59. R. Johansen. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.166. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Binnington, 3. R. Thomas (všichni St. Louis).

Ottawa - Winnipeg 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 3. a 30. Mark Stone, 13. Dzingel, 33. Duchene, 56. Z. Smith - 23. Little, 60. Morrissey. Střely na branku: 32:46. Diváci: 16.263. Hvězdy zápasu: 1. A. Nilsson, 2. Mark Stone, 3. Duchene (všichni Ottawa).