Krejčí si připsal přihrávku u jediné branky Bostonu, který v Chicagu přišel o vítěznou sérii

12. 3. 2018 6:55
Brankáři Calgary Mikeu Smithovi se návrat po zranění nepovedl, od Islanders dostal tři góly z prvních sedmi střel.
Radost Davida Krejčího se spoluhráči z Bostonu
Radost Davida Krejčího se spoluhráči z Bostonu | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Krejčí asistoval v nedělním utkání NHL u jediného gólu Bostonu, který podlehl v Chicagu 1:3 a přišel o sérii šesti výher. New York Islanders, který předchozích osm zápasů prohrál, zvítězil díky padesáti zásahům Christophera Gibsona na ledě Calgary 5:2.

Krejčí zaznamenal jubilejní dvacátou asistenci v sezoně v polovině třetí třetiny, když zavezl puk po pravé straně do pásma a přihrál mezi kruhy Zdenu Chárovi. Slovenský obránce střelou zápěstím vyrovnal na 1:1, ale v závěru utkání obdržel trest za hru vysokou holí a Chicago v početní výhodě rozhodlo gólem Patricka Kanea.

"Bylo to hodně nešťastné. Puk se odrazil od mantinelu jinak, než je obvyklé. Snažil jsem se na změnu rychle zareagovat a odehrát ho před soupeřem. Ale trefil jsem ho," komentoval svůj prohřešek Chára. Boston se musel obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče Brada Marchanda, který nedohrál minulé utkání po kolizi s Anthonym Duclairem.

Chicago oplatilo Bostonu den starou porážku 4:7, ke které přispěli Krejčí dvěma góly a David Pastrňák jedním. "Dnes jsme jim toho moc nedovolili. Řekl bych, že až na poslední třetinu v Bostonu jsme proti nim hráli velmi dobře," uvedl kouč Blackhawks Joel Quenneville.

Gibson zastínil Mikea Smithe, který se po měsíční pauze vrátil do branky Calgary. Kanadský gólman, kterého během léčby zranění zastupoval převážně David Rittich, nezachytil začátek zápasu. V něm inkasoval tři branky z úvodních sedmi střel.

"Zpočátku jsem si připadal trochu zpomalený, ale postupně se to zlepšovalo. Bohužel v prvních minutách jsme nehráli s patřičným nasazením a to nás stálo zápas," litoval Smith. S jeho návratem poslalo vedení klubu podle předpokladů na farmu do Stocktonu Jona Gilliese a Ritticha si nechalo v hlavním týmu.

Na druhé straně Gibson, který si připsal v NHL výhru po téměř dvou letech, odmítal osobní zásluhy a vyzdvihl týmový výkon. Z něj se vymykal Johnny Boychuk, autor tří bodů (1+2), který navíc zaznamenal ve statistice +/- pět kladných bodů. Dvě branky vstřelil Anders Lee.

"Po těch těsných prohrách jsme se dostali do úzkých. Je skvělé, že jsme to dnes prolomili. Ve zbytku základní části musíme vyhrát co nejvíce zápasů," prohlásil Boychuk. Islanders mají na poslední postupové místo do play off manko sedmi bodů. Calgary je v lepší pozici, ztrácí jen dva body.

Pittsburgh se propracoval vítězstvím 3:1 nad Dallasem do čela Metropolitní divize před Washington. Gól a přihrávku si připsal Jevgenij Malkin a v produktivitě soutěže ztrácí už jenom bod na vedoucího Nikitu Kučerova z Tampy. Malkin je zároveň s 39 zásahy jen o jednu trefu zpět za nejlepšími střelci Alexandrem Ovečkinem a Patrikem Lainem.

Arizona porazila doma Vancouver 1:0 a vyhrála podesáté z posledních patnácti utkání. Nejhorší tým soutěže se díky úspěšnému období přiblížil předposlednímu Buffalu na rozdíl bodu a má šanci odlepit se ze dna tabulky. Jedinou branku vstřelil ve 36. minutě v přesilové hře Oliver Ekman-Larsson, brankář Arizony Darcy Kuemper kryl všech 27 střel.

Výsledky NHL:

Chicago - Boston 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 8. Anisimov, 57. P. Kane, 59. Seabrook - 51. Chára (Krejčí). Střely na branku: 39:32. Diváci: 21.819. Hvězdy utkání: 1. P. Kane, 2. A. Forsberg (oba Chicago), 3. Chudobin (Boston).

Calgary - NY Islanders 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 8. Gaudreau, 48. Giordano - 21. a 60. A. Lee, 3. Leddy, 3. Boychuk, 11. Eberle. Střely na branku: 52:27. Diváci: 19.108. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Boychuk (oba NY Islanders), 3. Giordano (Calgary).

Pittsburgh - Dallas 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 13. Hörnqvist, 20. Oleksiak, 60. Malkin - 33. Radulov. Střely na branku: 30:18. Diváci: 18.637. Hvězdy zápasu: 1. Oleksiak, 2. Hörnqvist, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).

Arizona - Vancouver 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 36. Ekman-Larsson. Střely na branku: 24:27. Diváci: 11.697. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Ekman-Larsson, 3. Keller (všichni Arizona).