Pastrňák zase zářil. Řídil obrat Bostonu a v prodloužení rozhodla jeho nádherná akce

29. 11. 2019 22:29
David Krejčí rozhodl v odpoledním utkání NHL gólem o výhře hokejistů Bostonu 3:2 v prodloužení nad New York Rangers po ideální přihrávce Davida Pastrňáka.
Pastrňák se spoluhráči slaví gól Bostonu proti New York Rangers
Pastrňák se spoluhráči slaví gól Bostonu proti New York Rangers | Foto: Reuters

Pastrňák předtím v řádné hrací době vyrovnal na 2:2. Bruins zvítězili pošesté za sebou a posunuli se do čela tabulky celé soutěže.

Boston dosáhl na další dva body po obratu, neboť ještě v závěru druhé třetiny prohrával 0:2. Rangers poslal do vedení v 15. minutě Pavel Bučněvič a druhý gól přidal ve 27. minutě Filip Chytil. Dvacetiletý český útočník překonal gólmana Jaroslava Haláka dorážkou po rychlém protiútoku a trefil se poosmé v sezoně.

Obrat Bruins zahájil půldruhé minuty před druhou sirénou snížením Sean Kuraly a ve 45. minutě Pastrňák srovnal. Nejlepší střelec NHL nejprve neuspěl sám před Henrikem Lundqvistem, ale o několik sekund později se nemýlil střelou bez přípravy z levého kruhu. U jeho 24. gólu ve 26. zápasu sezony asistoval Krejčí.

Pastrňák krajanovi přihrávku vrátil v druhé minutě prodloužení po krásné individuální akci. Třiadvacetiletý havířovský rodák se pomocí stahovačky protáhl mezi dvěma hráči Rangers a téměř od brankové čáry našel zpětnou nahrávkou volného Krejčího, jenž střelou do odkryté branky ukončil zápas. Po pátém gólu v sezoně byl vyhlášen největší hvězdou utkání, Pastrňák třetí.