Kovář skóroval i ve druhém duelu za Providence, Nečas zaznamenal v AHL první body

ČTK ČTK
28. 10. 2018 10:48
Jan Kovář se v AHL střelecky prosadil i v druhém utkání za farmu Bostonu v Providence, ale porážce 2:4 nezabránil. Martin Nečas zaznamenal v dresu Charlotte gól a asistenci.
Jan Kovář se po přesunu na farmu Bostonu po střelecké stránce uvedl dobře.
Jan Kovář se po přesunu na farmu Bostonu po střelecké stránce uvedl dobře. | Foto: Michal Eger

New York - Český hokejový útočník Jan Kovář skóroval i ve druhém vystoupení na farmě Bostonu v Providence v nižší AHL. V sobotním duelu na ledě Springfieldu vyrovnal ve 44. minutě brankou v přesilové hře na 2:2, ale Bruins nakonec prohráli 2:4.

Kovář byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, a to i přesto, že byl na ledě u všech inkasovaných gólů a měl tak v bilanci plus/minus čtyři záporné body.

Osmadvacetiletý Kovář dostal v Providence na farmě Bostonu šanci prokázat své kvality na zkoušce a vybojovat šanci na premiéru v NHL. Dosavadní opora Magnitogorsku v KHL v červenci podepsala roční jednocestnou smlouvu na dva miliony dolarů s New York Islanders, ale do kádru se Kovář nedostal a kontrakt byl ukončen.

Kovář v AHL debutoval před týdnem paradoxně proti Bridgeportu, kam byl formálně poslán před necelými třemi týdny z Islanders, ale tam mu klub nedal šanci a místo toho s ním po zařazení na listinu volných hráčů ukončil spolupráci. Jedním gólem pomohl k vítězství 5:3.

První body v pátém vystoupení na farmě Caroliny v Charlotte si připsal devatenáctiletý útočník Martin Nečas, který gólem a asistencí přispěl k vítězství na ledě Syracuse 6:3. Dvanáctý hráč loňského draftu předtím, než se přesunul do Charlotte, sehrál v tomto ročníku za Carolinu sedm zápasů a zaznamenal gól a asistenci.

 

Právě se děje

Další zprávy